iPhone Sim Kart Şifresi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

tarafından
1374
iPhone Sim Kart Şifresi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Her akıllı telefonda olduğu gibi iPhone serisinde de kullanıcıların hem güvenliğini sağlamak hem de kişisel bilgilerini korumak için alınan birçok önlem bulunuyor. Hatta Apple yaşanan son iCloud saldırılarından sonra iPhone cihazlarda güvenlik önlemlerinin çok daha fazla arttığını da biliyoruz. iPhone cihazımı bul, Apple ID, Apple kimlik şifresi gibi güvenlik önlemlerinin dışında hata güvenliği için de iPhone cihazların standart bazı güvenlik önlemleri sunduğunu söyleyebiliriz. Bu güvenlik önlemlerinden en yaygın kullanılanı ve en etkili olanı ise sim kart şifresi. Telefonlarda bilinen pin kodu anlamına gelen bu şifre sayesinde telefonunuza sizden başka birinin girmesi mümkün olmuyor. Ayrıca hattınızda ki verileri de böylelikle güvence altına alabiliyorsunuz. Sim kart şifresinin oldukça kullanışlı ve gerekli bir şifreleme olduğunu belirterek bazı durumlarda kullanıcıların bu şifre ekranını geçmek isteyebilecekleri de bir gerçek. İşte bu tip sorunlarda da iPhone telefonlar kullanıcılara ayar menüsü avantajları sunarak şifrenizi kapatmanıza olanak sağlıyor. Sim kart şifrenizi kapatmak istediğinizde iPhone telefonlarda hangi işlemleri yapmanız gerektiğine daha detaylı olarak bakalım.

  • Öncelikle birçok ayarlama için kullanılan ana “ayarlar” menüsüne giriş yapmamız gerekecek. Bu menüye giriş yapmak için ise uygulamalar penceresi altından ayarlar sekmesine tıklamanız yeterli. Ayarlar menüsüne tüm bu işlemleri yaparak girdikten sonra artık şifre ayarlamalarını yapacağımız bölüme giriş yapacağız.
iPhone Sim Kart Şifresi

iPhone Sim Kart Şifresi nasıl devre dışı kalır

  • Bu bölüm ayarlar menüsü altında “hücresel” ayarlar kısmında yer alıyor. Bir sonraki işlem için Hücresel sekmesine giriş yapıyoruz. Şimdi hücresel veri ayarlarını görüntülediğimiz de Sim kart ayarlarını görüntülemiş olacağız. Bu ekran altında tüm sim kart ayarları mevcut. Biz bu menü üzerinden “Sim Pin” sekmesine giriş yapacağız. Sim pin ekranına girdiğimiz zaman eğer ki şifre aktifse yani şifre kullanılıyorsa çubuğun yeşil olduğunu göreceksiniz. Özelliği devre dışı bırakmak için de yeşil olan butonu sola doğru kaydırarak devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra telefon açılış ekranın da artık pin kodu ile karşılaşmayacaksınız.