iPhone Şifresi Nasıl Kırılır?

tarafından
871
iPhone Şifresi Nasıl Kırılır?

Dünyanın en çok kullanılan akıllı telefon modellerinin başında gelen iPhone, yeni sürümleriyle beraber artık güvenlik konusunda büyük oranda değişimlere gitti. Oluşturulan yeni güncellemelerle beraber artık sıradan şifreler bile daha güvenli hale getirilmeye başlandı. Bu noktada daha önce en sık kullanılan şifreleme yöntemi olan ana ekran şifresinde de büyük orada değişimler yaşanmaya başladı. Eski sistemlere göre güvenlik açıkları konusunda çok daha kararlı bir hale gelen ana ekran şifresi bununla beraber artık güvenlik için bekleme sürelerini de değiştirdi. Zira artık 6 yanlış girişte sonra sürekli yeni hatalı girişte giriş süresi biraz daha uzatılıyor. Böylelikle aslında telefonunuz başka birinin eline geçtiğinde bile içiniz rahat olabiliyor. Zira iPhone ekran şifresini kolay kolayda kırmak mümkün değil. Tabi ne kadar iyi bir sistem olursa olsun aslında bu sistemin kimi zaman kullanıcılar içinde sorun oluşturduğunu söylemek gerekiyor. Eğer ki şifrenizi unuttuysanız ve hatırlama ihtimali de yoksa işte o zaman sizin için de ekran kilidi bir hayli büyük sorun haline gelecektir. Bu noktada ise aslında tek çözüm iTunes’e başvurmak. iTunes aracılığıyla şifre kırma, şifre aşamasını geçme işlemi nasıl yapılır? Daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak bilgisayarınıza iTunes programını indirmeniz gerekecek. Eğer daha önce bilgisayarınızdan iTunes ile iPhone bağlantısını yaptıysanız o zaman işiniz çok basit olacak. Zira iTunes bağlantı kurulmasından doğrudan cihazınız ile eşleşecektir. Ama eğer ilk defa iTunes ve bilgisayar arasında ki bağlantıyı kuruyorsanız o zaman şifre istenecek ve yedekleme işlemini de yapamayacaksınız. Bu durumda verileriniz kaybolacaktır.
iPhone Şifresi

iPhone Şifresi nasıl kırılır

  • Şimdi telefon ile iTunes arasındaki bağlantıyı kablo yardımı ile kurduktan sonra öncelikle iTunes üzerinde iPhone cihazın gözükmesini bekliyoruz. Cihaz ekranda karşımıza geldiğinde kısa bir yedekleme işlemi yapıyoruz. Eğer şifre sorarsa doğrudan “geri yükle” sekmesine basıp geri yükleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Geri yükleme işleminden sonra yedek yaptıysanız doğrudan yedekleri telefonun içerisine geri yükleme yapabilirsiniz. Bu işlem sonrasında ana ekran şifresi kaldırılmış olacak.