iPhone SE Sonraki Küçük Ekranlı Modellerin İlki Mi?

tarafından
244
iPhone SE Sonraki Küçük Ekranlı Modellerin İlki Mi?

iPhone SE sonraki küçük iPhoneların habercisi mi?

Apple, iPhone SE hamlesiyle “daha büyük ekran daha iyidir” anlayışını değiştirmek istediğini ortaya koydu.

iPhone SE birçok teknoloji tutkununa “Apple tılsımını kaybetti” ya da “Apple yeni IBM, Microsoft, Nokia olma yolunda ilerliyor” hissi yaratmış olabilir. Ancak Apple’ın iPhone SE ile telefon sektöründe herhangi bir devrim yapma iddiası bulunmuyor. Apple SE ile sadece harika bir tasarımın içine modern iç yapıları yerleştirmeyi ve aynı zamanda kar elde etmeyi hedefledi ve bunu da başardı.

Apple-launches-iPhone-SE

Kullanıcılar Apple’ı, ilk kapaklı cep telefonu olan StarTAC’i piyasa çıkartan Motorola gibi farklılık yarattığı için seviyor. StarTAC’te SE gibi rakiplerinden daha küçük ve şık bir tasarıma sahipti.

Apple’ın SE’den sonra daha küçük, daha hafif ve daha ince bir telefon modelini piyasaya çıkartacağına dair hiçbir fikir yok. Ancak teknoloji dünyası çok değişken bir trend izliyor. Şu anda trend olan büyük telefonlar ileride yerlerini küçük telefonlara bırakabilir.

Evet, şu an için iPhone 6s Plus gibi büyük telefonlar popüler. Ancak Steve Jobs dehasını kullanarak tüketicilerin neye ihtiyacı olduğunu çok iyi analiz etti ve iPhone SE’yi tasarladı. Deha diyoruz çünkü şu anki ekonomik koşullarda tüketicilerin teknolojiyi daha ucuz satın almaya ihtiyacı var. iPhone SE de ucuz bir iPhone modeli olarak maddi durumu farklı birçok tüketici kesimine hitap etmeyi başardı.