iPhone Konuş Çevir Uygulaması Nasıl Kullanılır?

tarafından
579
iPhone Konuş Çevir Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonlar artık günlük hayatta hemen her alanda en büyük yardımcımız oluyor. Eski tip cep telefonlarında olduğu gibi sadece iletim için değil akıllı telefonları asistanlarımız gibi kullanabiliyoruz. Özellikle Apple, Samsung gibi üst düzey teknolojilere sahip olan akıllı telefonlarla hem planlama yapabiliyor, hem internet kullanımı yapabiliyor, hem de sosyal medya kullanımı yapabiliyorsunuz. Kısacası hemen her işlemi yerine getirmenize olanak sağlayan akıllı telefonlar bazı yardımcı programlar ile ekstra özelliklere de kavuşabiliyor. Bu noktada en çok kullanılan programlarından birisi de çeviri programları. Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone telefonlarda da en çok kullanılan yardımcı programlar olan çeviri programlarından en başarılı olanı ise konuş çevir uygulaması. Birçok dilde çeviri desteği veren program sayesinde iPhone telefonunuzun mikrofonunuzu kullanarak konuşup konuştuğunuz kelimelerin istediğiniz dile çevrilmesini sağlayabiliyorsunuz. Konuş çevir uygulamasını kullanarak çeviri hizmeti almak için yapmanız gereken işlemler ise oldukça basit. Tüm bu işlemler neler daha detaylı olarak inceleyelim.

  • Programı kullanabilmek için öncelikle iPhone telefonunuza uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Bu işlem için öncelikle App Store uygulama mağazasına girerek “konuş ve çevir” uygulamasını aratmanız gerekiyor. Uygulamayı bulup indirdikten sonra ise artık uygulamaya yükleme izinleri vermeniz gerekiyor. Yükleme aşamasında ise uygulamanın sizden bildirim izinleri istemesi gerekiyor. Bildirim izinlerini de verdikten sonra uygulamanın yükleme işlemini tamamlayacaksınız. Yükleme işlemini tamamladıktan sonra uygulamanın iPhone telefonda sorunsuz bir şekilde kullanılması için bir dizi ayarlamalar yapmanız gerekiyor.
iPhone Konuş Çevir  kullanma

iPhone Konuş Çevir uygulaması

  • Şimdi öncelikle telefonun ayarlar menüsüne girip ardından da uygulamaları bulmanız gerekiyor. “uygulamalar” menüsü altından ise konuş ve çevir uygulamasını bulup ardından “mikrofon” özelliğini aktifleştirmeniz gerekecek. Ardından uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptığınızda ise hangi dile çevir yapmak istiyorsanız dil dairelerine tıklayarak dil seçimi yapmanız gerekecek. Hem çevirisi yapılacak olan dili hem de çeviri dilini belirledikten sonra çevirisi yapılacak cümleleri söylemeniz gerekiyor. Ardından çevirilerin otomatik olarak yapıldığını göreceksiniz.