iphone Klavye Uygulamaları

tarafından
620
iphone Klavye Uygulamaları

Apple’ın piyasaya sürmüş olduğu iphone 6 ve iphone 6 Plus, büyük ekran sayesinde kullanıcıların yazım alışkanlıklarını büyük ölçüde gelişmesini sağladı. Mesaj yazarken veya web ortamında dolaşırken büyük ekranın ve dolayısıyla küçük tuşların faydası olukça fazla olmaktadır. Fakat üreticiler bu konular üzerinde boş durmuyorlar ve mesaj yazma konusunda bizleri geliştirmek için sürekli atılımlarda bulunuyorlar. iTunes üzerinde sınırsın sayıda klavye uygulaması sayacak olursak, bunlardan sadece bir kaç tanesi en iyi sıfatını hak ediyor aslında.

Eğer sizde ios işletim sistemli cihazınıza klavye uygulaması arıyorsanız yazımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

  1. Swiftkey

iOS-8-Keyboard-SwiftKey-001

Listeye en iyi ile başlamak istedik aslında. Android cihazlarda çok uzun süredir olan fakat kısa süre önce İOS kullanıcılarının hizmetine sunulan orjinal kullanımı ile yazım alışkanlıklarınızı tamamen değiştirecek bir seçenek. Uygulamanın en iyi özelliği ise parmak kaydırma tekniği ile mesaj yazabiliyor olmanız. Parmağınızı ekrandan kaldırmadan sadece harflere dokunarak mesajınızı rahat bir şekilde yazıyorsunuz.

  1. Apple Varsayılan Klavye

indir

Üçüncü parti olan yazılımlara karşın bir antipatiniz var ise Apple’ın varsayılan olarak sunduğu klavye işinize yarayacaktır. Açıkçası Swiftkey kadar olmasa da varsayılan klavyede bir kaç güçlü özellik ile donatılmış. En iyi yönü indirmeden kullanılabiliyor olmasıdır. Ayrıca akıllı kelime tahmini ve ses komut özelliği ile sizleri şaşırtıyor.

  1. Fleksy

fleksy_video_thumb1

Fleksy en iyi çalışabilen otomatik olarak kelime hatalarını düzeltme özelliğine sahip bir uygulamadır. Yani fleksy sayesinde gözleriniz görmeden bile %99 hatasız bir şekilde yazabilirsiniz. Tek bir hareket ile istenilen kelimeyi silebiliyorsunuz. Ayrıca farklı, renkli temalar ile hiç eksiklik hissettirmeden işini yapıyor.

  1. TouchPal keyboard

touchpal-ios-8

Akıllı telefon kullananlar arasında en popüler olan klavye uygulamasıdır. HTC, Sony ve Huawei gibi önde gelen üreticiler varsayılan klavye olarak kullanıyor. Kullanışlı olan bu uygulama ile hem basarak hem de kaydırarak mesajlarınızı yazabiliyorsunuz.

  1. Minuum keyboard

minuum

En kaliteli ve en işlevsel klavye uygulamaları arasında yer alıyor aslında. Özellikle küçük ekran iPhone modelleri ile çok büyük bir uyum içinde çalışabiliyor. Bilindiği üzere küçük ekran iPhone’lar mesaj yazmak zor olduğundan minimum klavye en sık kullandığınız kelimeleri hafızaya alabiliyor ve tek bir tıkla mesaja ekleyebiliyorsunuz.

  1. AdaptX klavye

adaptxt-keyboard_5_320x568

Listeniz son klavyesi olan AdaptX içgüdüsel kullanım özellikleri ile ön plana çıkıyor. Ayrıca bu sayede yazım hızlarını hiç olmadığı kadar artırıyor. Uygulama kullanıldıkça kendini geliştirerek sık kullanılan kelimeleri öğreniyor. Böylece ne zaman yazmaya kalksanız hemen tamamlamış oluyor. Hızı seviyorsanız bu klavyeyi tercih ediyoruz.