iPhone Kilidi Nasıl Kırılır ?

tarafından
533
iPhone Kilidi Nasıl Kırılır ?

Akıllı telefonlar serileri arasında en gelişmiş telefonlar olan iPhone çıkarmış olduğu tüm ürünlerine şifre oluşturmaktadır. Bu kimlik iPhone kimliği olarak bilinmektedir. Oluşturulan bu kimlikler ise iPhone, iPad iPod gibi birçok üründe bulunmaktadır. İOS cihazlarında oluşturulan bu şiflerin en temel özelliği ise birkaç kez yanlış girilen parolanın anında kendisini yenilemesi durumu olmuştur. Bu durum birkaç kez yanlış girilen ve aygıtın da geçici olarak devre dışı kalmasına neden olan bir durumdur. Birkaç kez fazla girilmesi ile telefonu da kilitlemiş olacaksınız. Bu cihazların bi diğer ayrıntısı ise yeniden dene noktasının 1 dakika sonra geliyor olmasındır. Ancak bu durumda yine yanlış parola girmeniz nedeniyle artık cihazın kendini kilitlemesi durumu söz konusu olacaktır.

Telefona yaptığınız birkaç denemenin hemen sonrasında ise karşınıza çıkacak olan yazılar, iPhone etkisizleştirildi, iPhone kapalı gibi yazılardır. Bu durumda her türlü yolu deneyip başarısız olduğunuz zaman kesin olarak yapacağınız ilk durum ise mutlaka iTunes, iPhone’ umu Bul veya Kurtarma modunu kullanarak buradan iPhone şifresinin kırılmasına yardımcı olabilirsiniz. Bunun hemen ardından ise cihaza yeniden yedeklerinin aktarılması söz konusu olacaktır. iPhone gibi özel telefonlarda kesin olarak yapılacak ilk adım yedekleme sisteminin bilinmesidir. Bu durum içinde iTunes yedekleme ve iCloud yedekleme gibi sistemlerin kullanılmasında yarar vardır. Aksi halde her türlü şifre kırılması işleminde yedekleme yapılmayarak sizlere büyük zararlar verebilmektedir.

iPhone Kilidi Nasıl Kırılır

iPhone Kilidi Nasıl Kırılır

Şifresini veya kullanıcı adını hatırlamayan kişiler için en büyük sorun bilgilerin yedeklenmesi konusunda ortaya çıkmaktadır. iTunes kullanarak iPhone şifresi kırmak için bilgisayarınızda bu programın bulunması gereklidir. Daha sonrasında ise iTunes açılarak, buradan kendi şifrenizi girmeniz gereklidir. Bu durumda aygıtınız otomatik olarak açılacaktır. Cihazın sıfırlanması durumu ile yedeklemenin atlanmaması gereklidir. Bu nedenle mutlaka eş zamanlı olarak ayrıma gidilmesi gereklidir. Sonuç olarak eş zamanlama bittiği anda aygıtın geri yüklemesinin hemen yapılması mümkün olacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken birinci koşul ise aygıtınızda eş zamanlama yaptığınız bilgisayarlar üzerinden yedekleme işlemini yapmanızdır. Bu yöntem ile yeni bir şifre alacak ve şifrenin kırılmasını sağlayacaksınız.