iPhone Ekran Kilidi Nasıl Kırılır?

tarafından
1057
iPhone Ekran Kilidi Nasıl Kırılır?

Apple’ın en çok beğenilen ürünleri akıllı telefon serisi olan iPhone telefonlar. Uzun yıllardan beri yayınlanan iPhone, sürekli güncellenmesiyle ve yeni sürümlerinin piyasaya sürülmesiyle beraber de artık akıllı telefonlar kategorisinin vazgeçilmez ürünlerinden biri olmayı başardı. Hemen her sene yeni sürüm özellikleriyle uzun süre tartışma konusu olan iPhone telefonların bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni ise aslında telefonlarla beraber kullanıcılara hem güvenlik hem de erişilebilirlik konusunda birçok ayrıcalık sunulması. Erişilebilirlik ve telefon içi sunulan ayrıcalıklı uygulamalar bir yana dursun özellikle son dönemde güvenlik konusunun en çok tartışılan konulardan biri olduğunu da söylemek gerekiyor. Son dönemde sosyal medya uygulamalarına yapılan saldırılar bununla beraber akıllı telefonların hackerların tarafından ele geçirilmesi derken iPhone telefonlarda da en büyük sorun güvenlik olarak dikkat çekmeye başladı. Zira bu noktada kullanıcıların iPhone telefonlarda birçok önlem alabildiğini de belirtelim. Kilit ekranı şifresi oluşturmak, sim kartı şifresi oluşturmak, sesli komut şifresi gibi şifreleme yöntemleri sayesinde güvenlik konusunda birçok ayrıcalık sunan Apple, buna rağmen özellikle şifreleme aşamasında güvenlik açıklarından da kurtulamadı. Özellikle kilit ekranında yaşanan bu sorunlar nedeniyle iPhone 6 cihazlarda kilit ekranı için parmak izi kullanımına da geçildi. Fakat yaşanan bu güvenlik sorunu aslında kimi zaman kullanıcıların lehine de sonuçlanabiliyor. Özellikle kilit ekranını unuttuğunuz durumlarda bu şekilde telefona erişim sağlayabiliyorsunuz. iPhone cihazlarda kilit ekranı nasıl kırılır? Daha detaylı olarak ele alalım.

  • Bu işlem için öncelikle telefonumuzun kilit ekranı kısmına kadar gelmeniz gerekiyor. Kilit ekranını görüntülediğinizde ise “vazgeç” butonuna basıyoruz. Vazgeç butonuna bastığımızdan sonra ise bu kez menü tuşuna basılı tutarak Siri uygulamasını açıyor ve “saat kaç” sorusunu soruyoruz. Ekranda saat işareti çıktığı zaman ise yeni saat ekleme işlemi için “+” sekmesine basıyoruz. Bu şekilde karşımıza saat ekleme ekranı çıkacak biz bu ekrana girerek yeni bir saat ekliyoruz.
iPhone Ekran Kilidi kırma

iPhone Ekran Kilidi

  • Saatin ifadelerine ne yazdığımız önemli değil. Saçma ifadeler yazdığınız için bu ekranda yeni bir saat bulamayacaksınız. Daha sonra ise yazıya uzunca bir süre basıp “paylaş” butonuna basmanız gerekiyor. Şimdi ise mesaj olarak gönderim yapacağınız “yeni kişi oluştur” sekmesine tıklıyoruz. Ardından fotoğraf ekle deyip galeriye ulaşıyoruz. Şimdi ise vazgeç demeniz ya da ana ekran tuşuna basmanız durumunda şifreye gerek kalmadan ana ekrana giriş yapabiliyorsunuz.