iPhone Cihazlarda WhatsApp’a Bilgisayar Üzerinden Nasıl Bağlanılır?

tarafından
272
iPhone Cihazlarda WhatsApp’a Bilgisayar Üzerinden Nasıl Bağlanılır?

Sosyal medya uygulamaları son dönemde sadece sosyal medya amaçlı kullanılmıyor. Bunun dışında artık sosyal medya kullanımının yeni bir iletişim aracı olduğu da biliniyor. Hatta artık sıradan SMS ile mesajlaşmak yerine bu tip uygulamaları kullanmayı tercih eder olduk. Tabi bu durumda uygulamaların ücretsiz olmasının da büyük bir etkisi var. İşte bu uygulamalardan birisi de Facebook’un çatısı altında çalışan WhatsApp. Neredeyse 1 milyarı bulan kullanıcı sayısıyla beraber dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sadece telefon numaranızla kayıt olmanın verdiği kolaylıkla beraber giderek kullanıcı sayısını da arttırıyor. Bununla beraber sadece akıllı telefonlarda değil bilgisayar üzerinden de kullanılabilen uygulama büyük bir avantaj sağlıyor. İlk olarak Android cihazlara gelen bu destek daha sonrada iPhone cihazlara geldi. Peki, iPhone cihazlar üzerinden WhatsApp’ı bilgisayar aracılığıyla kullanmak için ne yapmak gerekiyor.

  • Öncelikle telefondan belli başlı işlemler yapacağız. İlk olarak telefon ekranında uygulama menüsüne giriş yapıyoruz. Uygulama menüsüne giriş yaptıktan sonra buradan WhatsApp uygulamasına giriyoruz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ alt kısımda bulunan ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz. Karşımıza bir açılır menü gelecek. Profil ayarları ve benzeri ayarların bulunduğu bu sayfa üzerinden “WhattsApp Web” sekmesine giriş yapıyoruz.
WhatsApp'a bilgisayar giriş

iPhone Cihazlarda WhatsApp

  • Şimdi bilgisayar üzerinden yapacağımız işlemlere geçiyoruz. Öncelikle “web.whatsapp.com” adresine giriyoruz. Daha sonra ekranda bir QR kodu belirecek. Bu konu cihazımızla okutmamız gerekecek. Kodu kamera aracılığıyla cihazınıza okuttuktan sonra tüm bilgileriniz WhatsApp web sürüm ile eşleşmiş olacak. Ardından kolay bir şekilde bilgisayar üzerinden de kendi bilgilerinizi kullanarak uygulamaya giriş yapabiliyorsunuz. Ekstra her hangi bir değişiklik yapmanıza gerek kalmıyor. Bu sayede mesajlaşma ve benzeri tüm işlemleri akıllı telefonlarınızdan nasıl yapabiliyorsanız aynı işlemleri de web sürüm aracılığıyla yapabiliyorsunuz. Özellikle dosya paylaşım işlemlerinde web sürümün çok daha fazla tercih edildiğini de söylemek gerekiyor.