İPhone Cihazlarda Swarm Uygulaması İçin Konum Onayını Nasıl Veririz?

tarafından
307
İPhone Cihazlarda Swarm Uygulaması İçin Konum Onayını Nasıl Veririz?

Sosyal medyanın yaygınlaşması sürekli yeni sosyal medya uygulamalarının da ortaya çıkmasına neden olamaya başladı. İlk etapta Facebook ardından Twitter sonrasında İnstagram derken artık uygulamaların önüne geçilemez oldu. Zira bu şekilde ortaya çıkan ve çıktığı ilk andan beri büyük beğeni kazanan uygulamalardan bir tanesi de Swarm uygulaması. Nerede olursanız olun istediğiniz an bulunduğunuz konumu paylaşmaya olanak sağlayan uygulama son dönemde birçok akıllı telefonun ana uygulamalarından biri olarak gösteriliyor. Ana mantık olarak konum paylaşmak üzerine çalışan uygulamada kimi zaman sorunlarla da karşılaşılıyor. Bir kere yaşanan en büyük sıkıntı uygulama içerisinde konum izni sorunu yaşamak. Aslında bu sorun biraz kullanıcıdan kaynaklanıyor. Uygulama ilk açılış ekranında sizden bazı isinler istiyor. Konum paylaşma veri kullanımı gibi izinlere kimi zaman kullanıcılar onay vermiyor. Bu uygulamada da konum kullanım iznine onay vermediğinizde söz konusu sorunla karşılaşıyorsunuz. Zira bu sorunda her seferinde sizden konum kullanım ayarlarını düzenlemeniz isteniyor. Üstelik konum bildirimini açık tutmanız bile sorunu çözmek için yeterli olmuyor. Swarm’da yaşanan bu konum sorununu nasıl çözeceğimizden bahsedelim.

  • İPhone cihaz için ele alacak olursak; ilk olarak her zaman olduğu gibi cihazın “ayarlar” menüsüne giriş yapıyorsunuz. Şimdi “gizlilik ve konum servisine” giriş yapmanız gerekiyor. Zaten konum ayarlarını da bu sekme altında düzenliyoruz. Sekmeye giriş yaptığımızda ise öncelikle konum izinlerinin açık olduğundan emin oluyoruz. Yani konum paylaş bölümünün yeşil durumda olması lazım.
İPhone Cihazlarda Swarm Uygulaması

İPhone Cihazlarda Swarm Uygulaması konum ayarları

  • Konumun açık olduğundan emin olduktan sonra “konum paylaş” sekmesine giriş yapıyoruz. Burada konumunun paylaşılmasına izin verilen uygulamalar görüntüleniyor. Bizim işimize yarayacak olan uygulama Swarm uygulaması. Açılan menüden Swarm uygulamasına ulaşarak uygulamayı açıyoruz. Yazıda belirtiğimiz gibi uygulamanın ilk kurulum ve ilk açılma aşamasında konum erişimine onay vermediyseniz bu ekranda konuş paylaş komutunda “asla” sekmesine tik atılı olduğunu göreceksiniz. Swarm konum ayarlarının normale dönmesi için bu noktada tiki “uygulama başlatıldığında” yazısına getirmeniz yeterli olacaktır.