iPhone Cihazlarda Silinen Mesajlar Nasıl Geri Alınır?

tarafından
334
iPhone Cihazlarda Silinen Mesajlar Nasıl Geri Alınır?

Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone telefonlar akıllı telefon markaları arasında en çok tercih edilen markalardan birisi olarak dikkat çekiyor. Bu senede iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile hayranlarının karşısına çıkan Apple her sene olduğu gibi bu senede en çok satılan telefonlardan biri oldu. Hemen her geçen sene özelliklerine bir yenisini de ekleyen iPhone, bununla beraber yeni serilerinde veri güvenliği ve veri yedekleme işlemlerine çok daha fazla önem veriyor. Özellikle iPhone 6 serisinde çok daha hızlı ve çok daha etkili yedekleme imkanı sunan Apple, kullanıcıların özel bilgilerini de yedekleme konusunda büyük adımlar attı. Bu sayede mesaj yedekleme, yedeklenen mesajların geri alınması gibi birçok işlevi daha rahat yapabiliyorsunuz. Özellikle silinen mesajları geri getirmek istediğinizde birçok farklı yöntem deneyebiliyorsunuz. Hatta direk olarak iTunes hesabınız üzerinden de silinen mesajlarınızı geri getirmeniz mümkün. Tabi bu işlem için iTunes hesabınızda mesaj yedekleme işlemi yapmış olmanız gerekiyor. Aksi halde iTunes hesabını kullanarak silinen mesajları geri getirmeniz mümkün olmayacaktır. Peki, eğer yedekleme işlemi yapmamışsak o zaman silinen mesajları nasıl geri getiririz? O zamanda devreye iPhone Data Recovery programı giriyor. Bu program üzerinden mesajlarımızı nasıl geri döndürebiliriz daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak telefonumuza programı indirmemiz gerekiyor. Programı indirdikten sonra ise programı açıyoruz. Programı açtığımızda ilk olarak bizden iPhone telefon bağlantısını yapmamız istenecek. Bu evrede iPhone cihazımızı bilgisayarımız ile bağlıyoruz. Ardından karşımıza gelen menüden ise “Recover Data from iCloud Backup” sekmesine giriş yapmamız gerekecek. Bu sekmeye girdiğimizde bize daha önce iCloud yedeklemesi ile yazılmış tüm mesajlarımız gösterilecek.
iPhone Cihazlarda Silinen Mesajlar

iPhone Cihazlarda Silinen Mesajlar Nasıl Geri Alınır

  • Söz konusu sekmeye girdikten sonra şimdi ise bizden iCloud taraması yapabilmek için Apple ID şifremizi ve kullanıcı adımızı da girmemiz gerekiyor. Bizden istenen tüm bilgileri girdikten sonra ise Start Scan yani tarama işlemini başlat seçeneğine basıyoruz. Ardından bir süre telefonumuzun eski mesajları taranıyor. Yapılan tarama sonrasında kurtarılabilen tüm mesajlar ekrana gelecektir.