Iphone Cihazlarda Sayaç İle Müzik Durdurma İşlemi Nasıl Yapılır?

tarafından
323
Iphone Cihazlarda Sayaç İle Müzik Durdurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Apple firmasının amiral gemisi olan Iphone akıllı telefon serisi, her sene yeni bir model ile karşımıza çıkıyor. Her modelde yeni bir özellikle de karşılaşıyoruz. Özellikle Samsung akıllı telefonlarla yarış halinde olan firma bir adım öne geçebilmek için kullanıcıların hayatını kolaylaştıran bir dizi özellik barındırıyor. Bu bağlamda son dönemde Iphone cihazlara eklenen yeni bir özellik daha var. Müzik severleri yakından ilgilendiren bu özellik sayesinde kullanıcılar isterlerse müzikleri bir sayaç sistemine bağlayabiliyor. Yani konuyu biraz daha açarsak; Diyelim ki yatmadan önce telefonunuzdan müzik dinlemeyi seviyorsunuz. Fakat bir süre sonra siz uykuya dalsanız bile müzik çalmaya devam ediyor. Apple ise artık bu durumun önüne geçmiş. İster zamanlama yaparak isterseniz de müzik listesinde bir düzen oluşturarak müzik çaları sayaç sistemine bağlıyorsunuz. Verdiğiniz müzik bittiğinde ya da belirlediğiniz süre bitiğinde otomatik olarak Iphone arka planda çalışan tüm müzik uygulamalarını kapatıyor. Peki, bu ayarları nasıl yapıyoruz? Daha detaylı ele alalım.

  • Önce Iphone cihazında uygulama menüsüne giriyoruz. Buradan ise saat ayarlarının, tarih düzenlemelerinin yapıldığı uygulamaya giriş yapmamız gerekiyor. Uygulamaya giriş yaptığınızda standart olarak kullanılan, saat ayarlarını yaptığımız saat, tarih ekranı karşınıza gelmiş olacak.
Iphone Cihazlarda Sayaç

Iphone Cihazlarda Sayaç İle Müzik Durdurma nasıl yapılır

  • Ardından karşımıza gelen saat görüntüleme ekranının en alt sağ köşesinde bulunan “sayaç” işaretine tıklıyoruz. Şimdi karşımıza gelen ekranda bir dizi ayar bulunuyor. Sayaç bittikten sonra alarm çal, Yavaş yükselme, teneffüs gibi birçok sekme bulunuyor. Bu sekmeler aslınca sayaçta yer alan süre bittiğinde telefonun ne yapacağını belirliyor. Bizim işimize yarayan bölüm ise en alt kısımda. Söz konusu menünün en alt kısmına indiğinizde “çalmayı durdur” gibi bir seçenek ile karşılaşıyorsunuz. Bu seçenek sayaç bittiği anda tüm multimedya ögelerini kapatıyor. Iphone cihazda otomatik müzik durdurma işlemini bu ayarlarla yapabiliyorsunuz. Bilmeniz gereken son nokta ise siz bu ayarı yapıp kaydettiğiniz anda sayaç geri sayıma başlamış oluyor. Yani süre işliyor.
Iphone Cihazlarda Sayaç İle Müzik Durdurma

Iphone Cihazlarda otomatik kapatma