iPhone Cihazlarda Mobil Veriyi Kullanan Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

tarafından
279
iPhone Cihazlarda Mobil Veriyi Kullanan Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

Tüm operatörlerin 4,5 G teknolojisine geçmesiyle beraber artık internetler yüzde 200 gibi bir oranda hızlandı. Dünyanın en yüksek hızlara ulaşılan mobil internet teknolojisi olarak gösterilen 4,5 G, hızıyla beraber yeni sorunlarda ortaya çıkarmaya başladı. 4,5 G ile beraber gelen en büyük sorun ise kotanın çok kısa bir süre içerisinde bitmesi. Yani artık dikkat etmediğiniz zaman faturalarınızda sürpriz artışlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumu engellemek için ise kullanıcıların hem telefonlarında hem de faturalarından belli ayarlamalar yapması mümkün. Telefonda yapılacak ayarları akıllı telefonlar sınıfında en çok kullanılan cihazların başında gelen İphone serisi üzerinden anlatalım. Iphone cihazlarda mobil veri kullanan uygulamaları kapatma işlemi yaparak haberiniz olmadan kullanılacak olan interneti engelleyebilirsiniz.

  • İlk olarak Iphone telefon menüsünden “Ayarlar” sekmesine giriyoruz. Ayarlar kısmından ise “Hücresel veri” sekmesine giriyoruz. (Kullanılan Iphone göre bu ifade biraz değişebilir. Sadece “Hücresel” ifadesiyle karşılaşabilirsiniz.) Ardından en alt kısımlarda Hücresel veriyi kullanımına izin verilen uygulamalar tek tek görüntüleniyor.
İphone Cihazlarda Mobil Veri

İphone Cihazlarda Mobil Veriyi Kullanan uygulamalar

  •  Iphone cihazda mobil veri kullanan uygulamalar içerisinde internet kullanımı aktif olanları yandaki seçim çubuğunda yeşil olarak gözlenmekte. İnternet kullanımı gerçekleştirmesini istemediğiniz uygulamaları bu ekrandan pasif duruma getirebiliyorsunuz. Bunun için yeşil olan seçim çubuğunu sol tarafa çekerek gri konuma getirmeniz yeteli olacaktır. Tüm bu yöntemle internet kullanımınızı uygulama bazında kontrol altında tutabilirsiniz.