iPhone Cihazlarda Mobil Veri Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
293
iPhone Cihazlarda Mobil Veri Sorunu Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonlarda artık yeni teknolojilere geçilmeye başlandı. Sadece telefon özellikleri kısmında değil bununla beraber bu telefonlarda kullanılan hat özellikleri de değişti. Daha önceleri büyük bir internet devrimi olarak gösterilen 3G mobil internet teknolojisi bu bağlamda 4,5G mobil internete dönüştü. 300 MB gibi dev hızlara ulaşabildiğimiz 4,5G teknolojisiyle beraber artık akıllı telefonlarda internet kullanımı da başka boyutlara geçmeye başladı. Tabi bunun için telefonlarında yeni teknoloji destekleyen modeller olması gerekiyor. İşte bu şekilde 4,5G teknolojisi destekleyen telefon serilerinden birisi de iPhone serisi. Özellikle son iki modelde mobil veri konusunda büyük adımlar atan iPhone telefonlarda tüm gelişmelere rağmen zaman zaman mobil veri bağlantı sorunları da yaşanmıyor değil. Bu sorunlar kimi zaman telefonda kullanılan hat kaynaklı kimi zaman ise bazı ayarların bozulmasından kaynaklı olabiliyor. iPhone telefonlarda bu şekilde mobil veri sorunu yaşandığında neler yapılması gerektiğine bakalım.

Hat Kontrolü

  • iPhone telefonlarda mobil veri sorunu yaşıyorsanız ilk olarak hattınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Hattı çıkarıp her hangi bir oksitlenme ve buna benzer olumsuz bir durum olup olmadığına bakın. Eğer hatta fiziksel bir sorun yoksa o zaman mutlaka operatörünüzle iletişime geçerek hattın internetinin açık olup olmadığını sorgulayın. Bu noktada da bir sorun yoksa o zaman artık iPhone cihaz ayarlarına geçiyoruz.
iPhone Cihazlarda Mobil Veri

iPhone Cihazlarda Mobil Veri Sorunu

iPhone Üzerinden Mobil Veri Ayarı

  • Şimdi öncelikle hattı takıp cihazı bir kez yeniden başlatın. Sorun çözülmediyse o zaman uygulamalar menüsü altında yer alan “ayarlar” sekmesine giriyoruz. Ayarlar sekmesinden ise bağlantı ayarlarının da bulunduğu “Genel” sekmesine giriş yapıyoruz. Genel sekmesine giriş yaptığımızda “sıfırla” bölümünü göreceksiniz. Bu bölüme de girerek telefonumuzun “Ağ ayarlarını sıfırla” sekmesine tıklıyoruz. Bu işlemden sonra ağ ayarlarımız sıfırlanmış olacak. Telefonumuzu bir kez daha yeniden başlatmanız gerekiyor. Telefonunuzun yeniden başlatılması ardından tekrar mobil veri bağlantınızı başlatıp bir bağlantınızı yeniden oluşturabilirsiniz. iPhone telefonlarda mobil veri sorunu genel olarak bu işlemlerden sonra çözüme kavuşmuş oluyor.