iPhone Cihazlarda Mail İmzası Nasıl Oluşturulur?

tarafından
356
iPhone Cihazlarda Mail İmzası Nasıl Oluşturulur?

İnternet dünyasındaki kimliğimizin bir nevi mail adreslerimiz olduğunu biliyoruz. Hemen her internet sistemin üye olmak, bunun yanında internet üzerinden yazışmalar yapmak ve hatta sosyal medya hesaplarına üye olmak için de internetteki kimliğimiz olan mail adreslerini kullanmaktayız. Haliyle mail adreslerinin alındığı servis sağlayıcılar ve bununla beraber mail adreslerinde geçerli olan ayarları da iyi bilmemiz gerekiyor. Özellikle akıllı telefonlarda bu işlem biraz daha önem kazanıyor. Genelde akıllı telefonlarda mail adreslerinin birçok uygulama için açık durumda olduğunu düşünürsek bu alanda yapacağımız ne kadar önemli olduğunu da anlamış oluruz. iPhone serisi telefonlarda ise mail hesapları ve mail hesap ayarları bir nebze daha önemli olarak göze çarpıyor. Hem mail adreslerimizi Apple kimliğimiz için kullanmamız hem de ödeme sistemlerimizi bu düzen üzerine kurmamız önem derecesini epey arttırıyor. Bu nedenle özellikle iPhone kullanıcılarının mail ayarlarına biraz daha dikkat etmesi gerekli. Bununla beraber mail imzalarında aynı doğrultuda düzenlenmesi gerekiyor ki zaten sizin hakkında bilgi taşıyan, tüm yazışmalarınızda bilgi paylaşımı yapılmasını sağlayan da aslında mail imzaları. Mail adresleri sayesinde aslında mailinizde aslında bir nevi kartvizitinizi kullanabiliyorsunuz. iPhone telefonlarda nasıl mail imzamızı oluşturacağımıza ise daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak Flat menü düzeni içerisinden iPhone telefon ayarları uygulamasını bulmamız gerekiyor. Çark simgesi ille gösterilen “ayarlar” sekmesine tıkladığımız zaman karşımıza bir ayar menüsü gelecek. Karşımıza gelen bu ayar menüsü içerisinden “mail, takvim ve kişiler” ayar sekmesine tıklıyoruz.
iPhone Cihazlarda Mail

iPhone Cihazlarda Mail İmza ayarları

  • Geri kalan tüm işlemi de bu ayar menüsü üzerinden yapacağız. Söz konusu sekmeye girdikten sonra karşınıza yine bir açılır menü gelecek. Karşınıza gelen açılır menüden ise “imza” sekmesini bulana kadar alta doğru inmeniz gerekecek. İmza sekmesini bulduğunuzda ise ayarlamaları yapmak için bu sekmeye giriş yapıyoruz. Ardından iPhone telefonunuzda tanımlı olan tüm hesaplara mı yoksa belli bir hesabıma imza eklemek istediğinizi belirliyorsunuz. Bu seçimi de yaptıktan sonra karşınıza gelen metin menüsüne istediğiniz kelimeleri yazarak işlemi kayıt ediyorsunuz. Düzenlediğiniz mail adreslerinden mesaj attığınız zaman artık sizin yazdığınız ifadeler mailde yer alacak. Eğer bu menüyü düzenlemezseniz o zaman iPhone ile mail attığınız zaman telefonunuz model bilgileri imzada yer almış olacak.