iPhone Cihazlarda LED Işık Uyarısı Nasıl Açılır?

tarafından
394
iPhone Cihazlarda LED Işık Uyarısı Nasıl Açılır?

Akıllı telefon pazarının en büyük temsilcilerinden biri Apple. Özellikle iPhone serisiyle beraber sektörün %50 gibi bir kısmına hitap etmeye başlayan Apple, kullanıcıların kendisine duyduğu ilgiyi canlı tutmak için yeni modellerine sürekli yeni özelliklerde eklemeye başladı. Eklenen yeni özelliklerin yanı sıra birde serinin ilk telefonlarından beri süre gelen bazı özelliklerde mevcut. Bu özelliklerden birisi de LED ışık teknolojisi. Aslında fotoğraf makinelerinden alışkın olduğumuz LED ışık teknolojisi iPhone’da kullanılan kamera lensi ile alınan görüntülerin karanlıktan etkilenmemesini ve az ışıklı ortamlarda bile iyi çekim yapabilmesini sağlıyor. Fakat bu özelliğin dışında LED ışığı el feneri olarak da kullanmanız mümkün. Hatta bildirimlerde, sosyal medya uygulamaları mesajlarında da LED ışığı uyarı ışık olarak kullanabiliyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken LED ışık ayarlarını açmak. iPhone cihazlarda LED ışık nasıl açılır daha detaylı bakalım.

  • Bu işlem için öncelikle ana menü üzerinden “ayarlar” sekmesine giriş yapmanız gerekiyor. Yapacağımız düzenlemeyi bu menü üzerinden yapacağız. Ayarlar menüsünü açtıktan sonra ise “genel” sekmesine giriş yapacağız.
iPhone Cihazlarda LED Işık Uyarısını açma

iPhone Cihazlarda LED Işık Uyarısı

  • Genel ayarlar kısmında ilk olarak karşımıza ses, ekran ayarları gibi ayarlar çıkacak biz buradan “erişilebilirlik” ayarlarına gireceğiz. Erişilebilirlik ayarları üzerinden ise alt kısma inerek “Uyarılar İçin LED Flaş” sekmesine geliyoruz. Aslında bu sekmeyi bizim aktifleştirmemiz gerekiyor. Bunun için ifadenin karşısında yer alan çubuğu yeşil konuma getirmeniz gerekiyor. Bu sayede uyarı ışıklarını aktif hale getirmiş oluyorsunuz. Bu işlemden sonra sosyal medya bildirimleri geldiği zaman LED uyarı ışığı da yanacak. Tekrar uyarı ışıklarını kapatmak içinse bu kez yeşil ışığı tekrar gri konuma getirmeniz gerekmekte.