iPhone Cihazlara iTunes İle Video Yükleme Nasıl Yapılır?

tarafından
2297
iPhone Cihazlara iTunes İle Video Yükleme Nasıl Yapılır?

Apple tarafından üretilen ve dünyanın en çok satan akıllı telefon serilerinden biri olan iPhone serisi, aslında diğer akıllı telefon üreticilerinden çok daha farklı bir yapı ile üretiliyor. Zira birçok marka Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemini kullanırken Apple bu konuda kendi işletim sistemi olan iOS’u kullanıyor. Bu durum iPhone kullanıcılarına hem avantaj hem de dezavantaj sağlayabiliyor. Özellikle telefona dışarıdan dosya yükleme işlemi sırasında iOS işletim sistemlerinin büyük sorunlara neden olduğunu da biliyoruz. Bu tip sorunlar ile karşılaşmamak için genelde kullanıcıların App Store üzerinden uygulama indirmeleri isteniyor. Bunun dışında video, müzik, fotoğraf yükleme işlemi için de iTunes kullanmak gerekiyor. Bilgisayara kuracağınız iTunes programıyla iPhone cihazınızı eşleştirerek kolaylıkla belge aktarımı yapabiliyorsunuz. Tabi bu işlemde de sorunlar yaşanmıyor değil. Özellikle iTunes ile iPhone cihazlara video aktarımı yapmak istediğinizde sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. Tüm bu sorunları nasıl çözeriz? iTunes ile iPhone telefonlara nasıl sorunsuz bir şekilde video aktarımı gerçekleştirilebilir? Tüm bunlara daha detaylı olarak bakalım.

  • İlk olarak yaşanan sorunu belirtmek gerekiyor. Bu noktada iTunes’in en büyük sorununun aslında bilgisayardaki videoları görmemesi olduğunu da biliyoruz. Videoları göremediğiniz içinde program aracılığıyla iPhone cihazlara video yükleme işlemi yapamıyorsunuz. Bunun için ise öncelikle bilgisayarınızdaki hangi video dosyasını iPhone telefonunuza atmak istiyorsanız o dosyanın üzerine gelip sağ tıklayarak “iTunes ile birlikte aç” demeniz gerekiyor. Eğer listede iTunes yok ise birlikte aç sekmesinden bulabilirsiniz.

iPhone Cihazlara iTunes İle Video Yükleme

  • Şimdi bu noktada öncelikle iPhone telefonunuzun iTunes programı ile bağlantısını kurmanız gerekiyor. Bağlantıyı kurduktan sonra da telefonunuzun mutlaka iTunes programında görünmesini sağlamanız gerekmekte. Her iki işlemi de yaptıktan sonra şimdi video görüntülenirken video isminin yazdığı yer üç nokta göreceksiniz. Bu üç nokta simgesine tıklamanız ve ardından da “aygıta ekle” seçeneğine gelmeniz gerekiyor. Bu menüye geldiğinizde kendi telefonunuzun adını göreceksiniz. Buradan telefonunuzun adını seçerek gönderme işlemini başlatıyorsunuz. Ardından video yükleme sırasına eklenip telefona geçirilecektir.