iPhone Cihazın iTunes Üzerinden Görünmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
305
iPhone Cihazın iTunes Üzerinden Görünmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone serilerinde sadece seriye özgü olan birçok özellik olduğunu biliyoruz. Kendisine has iOS işletim sistemi, bunun yanında bilgisayar bağlantısının sağlanması için yine iPhone özel iTunes programı derken Apple’ın akıllı telefon serisinin içe kapalı bir yapısı olduğunu söylemek gerekiyor. Tabi bu durumun bazı sonuçları olduğunu da söylemek gerekiyor. Mesela uygulama yüklemek istediğinizde mutlaka App Store’u ziyaret etmeniz gerekiyor. Bunun dışında telefon sıfırlaması ve benzeri birçok işlem içince bilgisayara kurulan iTunes programlarına ihtiyacınız oluyor. Özellikle telefon verilerini yedeklemede ve açılmayan telefonları sıfırlamada iTunes programını kullanmak gerekiyor. Tabi bazı durumlarda iPhone ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı sorunsuz olarak kurmuş olsanız da telefonunuz iTunes üzerinde gözükmeme gibi sorunlarla da karşılaşabiliyorsunuz. Bu durumda da telefonu program üzerinde göremediğimiz için ne yedekleme işlemi yapabiliyoruz ne de telefonumuzu program aracılığıyla sıfırlayabiliyoruz. Eğer telefonunuzda fiziksel bir arıza yoksa ve telefon bilgisayar tarafından görüntüleniyorsa o zaman sorunun yazılımsal olduğunu belirtelim. Yine bilgisayar üzerinden yapacağınız birkaç işlem ile bu sorunu çözmek mümkün. Yapacağımız işlemler neler daha detaylı bakalım.

  • Şimdi ilk olarak iPhone cihaz ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı sorunsuz kurduğunuzdan emin olmalısınız. Bağlantıyı bir kez daha kontrol edip telefonun sistemde gözüktüğünden emin olduktan sonra ise işlemlere başlıyoruz. Öncelikle “denetim masasına” giriş yapıyoruz. Denetim masasından aygıt yöneticisi bölümüne giriş yapacağız. Aygıt yöneticisi bölümünden ise “taşınabilir cihazlar” sekmesine tıklıyoruz.
iPhone iTunes sorunu nasıl çözülür

iPhone iTunes sorunu

  • Eğer bağlantıyı doğru bir şekilde kurduysanız taşınabilir aygıtlar sekmesi üzerinde telefonunuzu göreceksiniz. Bu noktada telefon aygıtının üzerine gelerek sağ tıklayıp “sürücüyü güncelleştir” sekmesine tıklıyoruz. Sürücüyü güncelleştirme sekmesine tıkladığımız zaman karşımıza bir seçenekler menüsü çıkacak. Biz bu seçenekler menüsü üzerinden “sürücü yazılımı için bilgisayarı tara” sekmesine tıklıyoruz. Bu sekme iTunes programında sorun yaratan sürücüyü telefona eklememize yardımcı olacak. Şimdi karşımıza gelen ekrandan “disket var” sekmesine basarak çevrim dışı yazılım aramasına geçiyoruz. Şimdi göz at düğmesine tıklayarak “C:\ Program Files \ Common Files \ Apple \ Mobile Device Support \ Drivers” dosya yoluna giderek “Usbaapl” dosyasının seçip işlemi bitiriyoruz. Böylelikle sorun çözülmüş olacak.
iPhone-iTunes-sorunu

iPhone iTunes sorunu nasıl çözülür

iPhone iTunes sorunu

iPhone iTunes üzerinde gözükmemesi