iPhone Akıllı Telefonlarda Telefonumu Bul Özelliği Nasıl Açılır?

tarafından
236
iPhone Akıllı Telefonlarda Telefonumu Bul Özelliği Nasıl Açılır?

Apple’ın akıllı telefon alanındaki tek temsilcisi iPhone akıllı telefon serisi. Sadece iPhone serisiyle bile akıllı telefon pazarının neredeyse yarısına hakim olan Apple, sunduğu ayrıcalıklı özellikler sayesinde de sürekli kullanıcı kitlesini de genişletmeye başladı. Son dönemin en yüksek teknolojilerinden birine sahip olarak gösterilen iPhone serisi kullanıcılara sadece telefon özelliği olarak değil güvenlik konusunda da ciddi oranda fırsatlar sunuyor. Güvenlik konusunda iPhone serisinin en büyük ayrıcalığı ise iPhone’umu bul özelliği. Bu özellik sayesinde telefonunuzu kaybettiğinizde ya da telefonunuzu çaldırdığınızda rahatlıkla telefonunuzun nerede olduğunu bulabiliyorsunuz. Tabi bu özelliği kullanmak için de belli başlı ayarlar yapmanız gerekiyor. Bu ayarlar sayesinde hem telefonumu bul özelliğini aktif ediyor hem de telefonumu bul özelliğinin ayarlarını düzenleyebiliyorsunuz. iPhone telefonlarda telefonumu bul özelliği nasıl açılır? Ayarları neler? Daha detaylı bakalım.

  • iPhone telefonumu bul özelliğini açmak için öncelikle telefonumuzun ayarlar kısmına giriş yapmamız gerekiyor. Bunun için uygulama menüsü üzerinden “Ayarlar” sekmesine tıklıyoruz. Yapacağımız tüm ayarlar bu menü üzerinden yapılacak. Şimdi karşımıza gelen ekrandan iCloud seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
iPhone Akıllı Telefon

iPhone Akıllı Telefonlarda Telefonumu Bul Özelliği

  • iCloud menüsü açıldığında ise “saklama/yedekleme” sekmesinin bir üstünde “iPhone’umu bul” sekmesinin yer aldığı göreceksiniz. Bu özelliği gri konumdan yeşil konuma getirmeniz özelliği açtığınız anlamına gelmektedir. Aktifleştirilen özelliğin yeniden kapatılması işlemini yapmak isterseniz (ki bazı durumlarda zorunlu olarak bu özelliğin kapatılması gerekiyor.) o zaman da tekrar yeşil olan aktif butonu gri konuma getirerek özelliği kapatmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptığımız zaman bizden Apple hesabımızın şifresini isteyecek. Zira telefonumu bul uygulamasını sizin kapattığınızı onaylamak için bu işlem gerekli. Şifreyi de girdikten sonra işlem tamamlanıyor. iPhone telefonumu bul özelliği bu şekilde aktifleştirip ve daha sonra Apple şifreniz ile kapatabilirsiniz.