iPhone 8 Özellikleri

tarafından
722
iPhone 8 Özellikleri

Bilindiği gibi bu yıl 2017 yılı Apple’ın onuncu yılı oluyor. İPhone 8 çıkacağı için de beklentiler büyük oluyor. Apple’ın yeni amiral gemisi olacak olan iPhone 8 ne zaman çıkacak ya da diğer özellikleri bu makalede. İPhone 8 gelmeye başladığı zaman eski amiral gemilerinden daha büyük güncellemeye sahip olunacağı söyleniyor. iPhone’un cam tasarlama, pili ve ana menü tuşu. Hepsinin açıklamaları aşağıda anlatılıyor. İşte iPhone 8 özellikleri:

Telefonun Ekranına Yerleşik Ana Ekran Tuşu

Yeni çıkacak olan iPhone 8 ana ekran tuşunu ekranın içinde büyük bir şekilde olacağı söyleniyor. Bu da cihazının boyutunu arttırmayıp ekranın boyutunu büyütülebileceği anlamına geliyor.

Cam Tasarım ve Yeni Renkler

En güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere göre iPhone 8 çıktığı zaman sadece kenarlı metal diğer yanları ise cam olunması bekleniyor. Renk seçeneği olunca da Apple yeni iPhone çıkartacağı zaman kırmızı rengini sunacağı biliniyor.

4.7 – 5.8 İnç Ekran

Apple çıkartacağı yeni iPhone’ları ekran büyüklüğü ile ilgili de farklı söylentiler var. iPhone 8 çıktığı zaman OLED ekran olacağını söyleniyor ve LG ile aynı özelliklere sahip olması bekleniyor. Bu özellikler iPhone7 ve iPhone 7 Plus gibi telefonlarda da ana ekran büyüklüğü mevcut. Artık yeni çıkacak iPhone kısacası böyle büyüklükte üreteceğini söyleniyor. Tabi ekranın büyük olması ne kadar avantaj sağlanır, farklılık gösteriyor.

Kablosuz Şarj

KGI’den gelen bilgiye göre Apple üreteceği üç yeni iPhone kablosuz sarj özelliğini taşımasını söylüyor. Bu kablosuz şarj iPhone satın alındığında birlikte satılmayacak farklı aksesuar olarak satılması bekleniyor. Foxconn Apple’ın üretim ortağıdır. Foxconn bu kablosuz şarj özelliğini çalışmasını kontrol ediyor. Kablosuz şarj sadece iPhone 8 telefonunda değil diğer akıllı telefonlarda da bu özelliğe sahip.