iPhone 8 Ne Gibi Yenilikler Sunacak?

tarafından
256
iPhone 8 Ne Gibi Yenilikler Sunacak?

Akıllı telefon alanında en başarılı firmalardan birisi hiç şüphe yok ki Apple. Teknoloji alanında birçok ürün ortaya koysa da daha çok akıllı telefon serisi iPhone ile gündeme gelen Apple’ın hemen hemen her senede iPhone serisi akıllı telefonlara bir yenisini de eklediğini de söylemek gerekiyor. Bu noktada son olarak Apple’ın iPhone serisinin yeni üyesi olarak bilinen iPhone 7 akıllı telefonları ile gündeme geldiğini de söylemek gerekiyor. Özellikle yeni işletim sistemiyle beraber çok daha kullanışlı bir akıllı telefonu daha piyasaya süren Apple’ın bu sene en çok konuşulan ürünlerinden birisi de iPhone 7 akıllı telefonları oldu. Ön siparişleri için artık neredeyse tüm stoklar açılmış olan akıllı telefonların yavaş yavaş satışının da başladığını da söylemek gerekiyor. Artık birçok ülkede satışları başlayan iPhone 7 akıllı telefonlarının dağıtımı devam ederken şimdiden bir sonraki seri olacak olan iPhone 8 için de tartışmalar başladı. Apple’ın bu sene iPhone 7 ile beraber birçok yenilik sunması haliyle bir sonraki seri için ne gibi yenilikleri kullanıcılara sunacağının da merak edilmesine neden olundu. Peki, iPhone 8 akıllı telefonlarında kullanıcılara ne gibi yenilikler sunulmaya hazırlanılıyor? Bu yönde Apple tarafından açıklanan ilk bilgiler neler? Daha detaylı bakalım.

İlk Olarak Çıkış Tarihi

Apple henüz konu hakkında net bir bilgi vermese de iPhone 8 akıllı telefonlarının çıkış tarihi için ilk düşünceler 2017 Eylül ayını gösteriyor. Zira Apple’ın 10.yılını kutlayacağı ve bu nedenle özel seri iPhone 8 akıllı telefonları için de 10.yıl içerisinde çıkış yapılacağı da düşünülmekte. Tüm bunlarla beraber Apple’ın bu konu hakkında her hangi bir detay vermediğini de bir kez daha belirtelim.

iPhone 8

Curved Ekran Mı Gelecek?

iPhone 8 konusunda yapılacak olan ilk değişikliğin ise ekranlar konusunda olacağı da düşünülmekte. Zira iPhone 7 ile beraber tasarım konusunda da pek bir değişiklik yapmayan Apple’ın tasarımsal değişikliğe de iPhone 8 modeli ile yapacağı da düşünülüyor. Hatta OLED ekran teknolojisine kesin olarak geçeceği düşünülen Apple’ın kullanıcılara Curved adı verilen kavisli ekran bile sunabileceği düşünülüyor.

iPhone 8

Cam Kasa Gelme İhtimali Var

Bunun dışında yeni modelin cam tasarıma sahip olacağı iddiaları da gündemde. İlk olarak iPhone 7 akıllı telefonlarının cam tasarımsal değişiklikler barındıracağı düşünülmüş ve Apple’ın tanıtımıyla bu düşünce de boşa çıkmıştı. Fakat Apple’ın bir sonraki seride cam tasarım konusunda köklü değişikliklere gideceği düşünülüyor. Bu noktada özellikle arka kapak tasarımı için cam kasanın düşünüldüğünü de söylemek gerekiyor. Apple’ın bu konuda nasıl bir karar vereceği de merak konusu.