iPhone 7 Kurtarma Modundan Nasıl Çıkarılır?

tarafından
582
iPhone 7 Kurtarma Modundan Nasıl Çıkarılır?

Akıllı telefon üretimi konusunda en başarılı firmalardan biri olan Apple, bu sene uzun süredir beklenen yeni seri akıllı telefonlarını piyasaya sürdü. iPhone 7 akıllı telefonlarının piyasaya sürülmesinin hemen ardından ise telefonun içerisinde yer alan özellikler merak konusu olmaya başladı. Zira telefonda eski serilere göre birçok yeni özellik bulunuyor. Telefonun bu şekilde değişen özelliklerinden birisi de Home tuşu. iPhone 7 serisi için en büyük değişikliklerden biri olarak gösterilen dahili dokunmatik Home tuşu telefonda birçok ayarın değişmesine de neden olmuştu. Bu ayarlardan birisi de kurtarma modu ayarları. Peki, tüm bu ayarlar nasıl yapılır daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle kurtarma moduna nasıl girebileceğinizden bahsedelim. Değişen Home tuşu ile beraber artık kurtarma menüsüne girmek için Home tuşu kullanılmıyor. Bunun için yapmanız gereken ilk olarak telefonunuzu kablo ile iTunes’in açık olduğu bilgisayara bağlamak ve hemen ardından ise “uyandırma tuşu + ses açma tuşu” kombinasyonunu yapmak. Bu işlemden sonra telefonda ekranda Apple logosu görüntülenene kadar beklemeniz gerekli. Bu şekilde kurtarma moduna giriş yapmış oluyorsunuz.

iphone-7-kurtarma-modu

  • Şimdi gelelim kurtarma modundan nasıl çıkış yapacağınıza. Bu işlemi yapmak içinde yine yapmanız gereken öncelikle “uyandırma tuşu + ses kısma” tuşuna basmak. Tuş kombinasyonunu yaptıktan sonra yine Apple logosunu görene kadar beklemeniz gerekli. Ardından ise telefon yeniden kilit ekranına dönecektir.