iPhone 7 Akıllı Telefonlarında Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

tarafından
669
iPhone 7 Akıllı Telefonlarında Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Apple’ın akıllı telefon serisinin son üyesi olan iPhone 7 artık resmen satışa çıkarıldı. Apple’ın tanıtımından kısa süre sonra ülkemizde dahil birçok ülke genelinde satışa çıkan telefonun ilk satış rakamları ise oldukça yüksek seyretmeye başladı. Beklenen satış rakamlarını elde eden iPhone 7 akıllı telefonlarının satışa çıkmasıyla beraber telefonda yer alan özelliklerin nasıl kullanılacağı konusu da en çok araştırılan konulardan biri olmaya başladı. Bu noktada iPhone 7 serisi ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de ekran görüntüsünün nasıl alınacağı. Zira eski serilerde yer alan Home tuşu iPhone 7 serisinde değiştirildiği için artık fiziksel tuşların kullanımı da değiştir. Peki, bakalım iPhone 7 ekran görüntüsü alma nasıl yapılıyor.

  • Eski seri iPhone akıllı telefonlarında bu işlemi yapmak için öncelikle telefonun Home tuşuna basmanız ve ardından da güç tuşuna basmanız gerekiyor. Güç tuşu ve Home tuşu kombinasyonuna bastığınızda kamera görüntü çekim sesi geldiği an ekran görüntüsünü de doğrudan almış oluyordunuz.

iPhone-7-ekran-görüntüsü-alma

  • Aslında bakarsak iPhone 7 serisi için de bu durum aynen geçerli. Yani iPhone 7 üzerinden ekran görüntüsü almak istiyorsanız da ilk yapmanız gereken telefonun Home tuşuna basmak ve ardından güç tuşuna basmak. “Home tuşu+ Güç tuşu” kombinasyonundan sonra yine ekran görüntüsü almış oluyorsunuz. Fakat iPhone 7 akıllı telefonlarında Home tuşu dokunmatik bir yüzeye sahip olduğu için biraz daha dikkatli kullanmak gerekiyor. Tuşa çok sert basmanız Home tuşunun bozulmasına neden olabilir. Buna dikkat etmeniz gerek.