iPhone 6S 3D Touch Ayarları Nasıl Yapılır?

tarafından
406
iPhone 6S 3D Touch Ayarları Nasıl Yapılır?

Uzun süredir akıllı telefon piyasasında başı çeken markalardan biri olan Apple, hem sektördeki yerini korumak hem de akıllı telefon pazarından biraz daha fazla pay edinmek için akıllı telefon ürünü iPhone’u da bir seri haline getirdi. Kısa aralıklarla sürekli çıkan yeni iPhone serileri ile kullanıcılara her seferinde yeni özellikler sunan Apple’ın son bombası ise iPhone 6S olmuştu. iPhone 6 serisi telefonların yenilenmiş versiyonu olarak piyasaya sürülen iPhone 6S ile bu kez, geçtiğimiz serilerden farklı olarak da birçok köklü değişimler yapıldı. Sadece ekran boyutunu değiştirmekle kalmayan Apple birçok yeni teknolojisini de ilk defa iPhone 6S ile denedi. Bu teknolojilerden birisi de ve belki de en dikkat çekeni ise 3D Touch özelliği oldu. Akıllı telefon dünyasında ilk kez duyulan yeni özellikle piyasaya çıkan iPhone 6S bu sayede epey ses getirmeyi de başardı. Aslında bilgisayarlardan alışık olduğumu farenin sağ tuşu özelliği olarak gösterebileceğimiz 3D Touch özelliği ise hem iPhone üzerinde uygulamaların çok daha detaylı kullanılmasını hem de iPhone telefonların çok daha kolay bir ayar menüsüne de sahip olmasını sağladı. 3D Touch ile doğrudan uygulama ayarlarının yapılıyor olması da büyük bir artı olarak gösterilirken ayrıca Apple kullanıcılara 3D Touch özelliğini kişiselleştirme imkanı da sundu. Yani kullanıcıların yeni özelliği ayarlamaları mümkün hale geldi. Peki, 3D Touch ayarları nasıl yapılıyor? Yakından bakalım.

  • Bu işlem için öncelikle iPhone 6S cihazımızın ayarlar menüsüne giriş yapmamız gerekecek. iPhone ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra karşımıza açılır ayar menüsü gelmekte. Açılır ayar menüsü üzerinden ise “genel” sekmesine giriş yapıyoruz. Genel sekmesi erişilebilirlik gibi genel ayarların yapıldığı sekme.
iPhone 6S

iPhone 6S 3D Touch ayarları

  • Şimdi ise son olarak genel sekmesi altında yer alan “erişilebilirlik” sekmesine giriş yapıyoruz. Erişilebilirlik sekmesi altından ise 3D Touch menüsünün yer aldığını göreceksiniz. Bu menüye de girdiğiniz zaman özellikle ilgili hemen her ayarı düzenleyebiliyorsunuz. Basınç algılama ayarları komut ayarları gibi ayarları düzenlemeniz mümkün.