iPhone 6 Serisinde Şarj Olmama Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
650
iPhone 6 Serisinde Şarj Olmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Apple’ın en son seri akıllı telefonlarından biri olarak gösterilen iPhone 6 her ne kadar iPhone 7 çıkmasıyla beraber bir nebze olsun geri planda kalmaya başlasa da hala iPhone 6 serisinin Apple’ın en çok ilgi gösterilen serilerinden biri olduğunu da söylemek gerekiyor. Haliyle hala iPhone 6 serisinde yaşanan sorunlarda bir hayli gündemde ve kullanıcıların en çok aradığı yardım konuları arasında yer alıyor. Bu şekilde iPhone 6 serisi ile ilgili yaşanan sorunlardan birisi de şarj sorunu. Telefonun şarj bağlantısının yapılmasına rağmen şarj olmamasına neden olan sorun kullanıcılarında epey canını sıkabiliyor. Peki, böyle bir sorunda nasıl çözümler kullanmak gerekiyor? Daha detaylı inceleyelim.

NOT: Öncelikle şunu belirtmek gerekir; Şarj sorunlarının büyük bir kısmı aslında donanımsal hatalardan kaynaklanıyor. Yani ilk olarak şarj cihazınızda ya da kablonuza bir sorun olmadığından kesin olarak emin olmanız gerekiyor. Bu nedenle şarj sorunu yaşıyorsanız ilk yapacağınız farklı bir şarj cihazı ile aynı sorunun olup olmadığını kontrol etmek. Eğer sorun devam ediyorsa bir sonraki aşamayı deneyebilirsiniz.

  • Sorunun yazılımsal olması durumunda ise ilk yapılacak işlem telefonun sıfırlanması olacaktır. Bu şekilde telefonunuz fabrika ayarlarına döneceği için yaşanan sorun da giderilecektir.

iPhone-6-şarj

  • Bu işlem için öncelikle güç tuşuna basmanız gerekiyor. Güç tuşu ve ardından da Home tuşu kombinasyonu yapmanız gerekecek. “Güç tuşu+ Home tuşu” kombinasyonuna geçtikten sonra ise karşınıza Apple logusu gelene kadar beklemeniz ve ardından hard reset yapmanız yeterli olacaktır. Sorunun bu işlemden sonra çözülmesi gerekiyor. Eğer yazılımsal bir sorun yoksa bu durumda da mutlaka Apple ile donanımsal sorunla nedeniyle iletişime geçmek gerekiyor.