iPhone 6 Serisinde Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümü

tarafından
613
iPhone 6 Serisinde Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümü

iphone 6 dokunmatik ekran sorununa çözüm

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere iPhone 6 serisinde bulunan ve son zamanlarda kullanıcıları tarafından çoğu kez şikayetçi olduğu donma ve takılma sorununa çözümler sunacağız. Kullanıcıların en çok şikayetçi olduğu bu konu içerisinde, iPhone 6 bir kaç serisinde sürekli olarak dokunmatik ekranında oluşan önemli sorunların başında gelen donma ve benzeri tepkileri vermediği söylenmektedir. Bu sorunun ortaya çıkışının bazı kullanıcılar tarafından aniden çıktığını söylemesi dahilinde ve bazı kullanıcılarında ekran klavyesi aktif edildiği vakit ortaya çıktığı söylenmektedir. Kullanıcılar bu durum karşısında diğer akıllı telefonlarda var olan arka kapağı açarak bataryayı çıkarma avantajı ne yazık ki kapalı bir kutu olan iPhone da bulunmadığından ötürü çareyi servise gitmekte buluyorlar.

Kullanıcıların bir kısmı bu sorunu Apple Store mağazasında bulunan Genius‘lar yardımı ile çözmektedir. Diğer bir çok iPhone kullanıcısı ise cihazı kurcalayarak daha fazla zarar vermektedir.

iPhone 6 Dokunamatik Ekran Sorunu ve Çözümü

iphone 6 dokunmatik ekran sorununa çözüm factory reset

– Cihazınızı yeniden başlatmak için, On/Off tuşlarına iki parmağınız ile aynı anda basarak cihazın kendini resetlemesini sağlayın.
iPhone 6 dokunmatik ekran sorunu için bir diğer çözüm ise cihazınızda bulunan tüm ayarların sıfırlanması ile çözümlenebilir. Bunun için gerekli adımlar olan, Ayarlar > Genel > Sıfırla > Bütün Ayarları Sıfırla seçeneğine dokunduktan sonra cihazınız kendini fabrika ayarlarına döndürecektir. Bu işlem sonrasında, duvar kağıdı, Touch ID ve benzeri kişisel ayarların tümü kökünden silinecek telefonu aldığınız ilk günkü görünüme çevirecektir. Bunların dışında kişisel bilgilerinize herhangi bir zarar gelmeyecektir.

– Yukarıda sizlere sunmuş olduğumuz yöntemler işe yaramadıysa şayet, geriye sadece tek bir çözüm kalıyor oda Factory Reset‘ten başka bir şey değil. İlk etapta bu işleme başlamadan önce cihazınızda bulunan tüm özel dosyalarınızı iCloud‘a yedekleyerek veya hafıza kartınızı ve cihazınızın içerisinde bulunan tüm özel verilerin yedeğini alın. Daha sonra eğer bu konu hakkında bilginiz var ise kendiniz yapın, eğer yok ise profesyonel bir teknik servise veya Apple Store‘ya götürerek Factory Reset işlemini yaptırarak bu sorundan kökünden kurtulun.