iPhone 5SE Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

tarafından
504
iPhone 5SE Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

Apple 2016 yılı başlarında yeni modeli iPhone 5SE yi duyurmuştu. Tasarım, özellik, işlemci bakımından iphone 5S modelini andıracak olması çoğu kullanıcı tarafından tahmin edilmişti. Gün geçtikçe model tasarımı, işlemci özelliği gibi haberler şekillenmeye başlandı. 21 Mart 2016 yılında Apple’ın düzenleyeceği etkinlikte yeni model iPhone 5SE tanıtılması bekleniyor.

Bakalım iPhone 5S den daha modern olması beklenen yeni iPhone 5SE hangi özelliklere sahip hep birlikte göz atalım.

Tasarım konusunda iPhone 5S i aratmayan yeni modelin ekran boyutunda biraz farklılık var. Günümüzde büyük ekranlı telefonların moda olmasını pek göz önünde bulundurmayan Apple, yeni modeli iPhone 5SE de 4 inç boyutunda bir ekran kullanıyor. Günümüzde bu ekran boyutunda sadece Asus Zenfone4 modeli yer alıyor o da satışa aktif olarak sunulmamıştı.

iPhone 5S e benzeyen tasarım iPhone 6 ve iPhone 6S e benzeyen donanım özellikleriyle devam ediyor.  Cihazın işlemcisi A9 işlemcinin benzer performansını veren M9 işlemci ile gelmesi bekleniyor.Bunların yanı sıra Apple’ın üst modellerinde kullanmaya başladığı özellikler de yeni model iPhone 5SE de yer alıyor. Canımız sıkıldığında açmış olduğumuz sohbet ettiğimiz sesli yanıt sistemi olan Apple Siri, Türkiye’de pek yaygın olmasa da telefondan ödeme yöntemi olan Apple Pay, kısa mesafe içerik alıp göndermeye yarayan ve Apple Pay’i destekleyen NFC, yüksek çözünürlüklü videolar çekmemize olanak sağlayan 4K destekli 12 Mega piksellik bir kamera yer alıyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra Apple Live Photos özelliğinin de yeni iPhone 5SE ile gelmesi bekleniyor.

Dahili hafıza olarak Apple, iPhone 5S modelindeki düzenin bir üstünü iPhone 5SE modeline de taşıdı. Yeni Apple iPhone 5SE modelinin 16 GB ve 64 GB depolama alanıyla geliyor.

Fiyatlandırma konusundaysa 450$ a gelmesi beklenen yeni iPhone 5SE modelinin ülkemizdeki satış rakamı ise merakla bekleniyor.