iPhone 5SE Fiyat performans Telefonu Yakında!

tarafından
237
iPhone 5SE Fiyat performans Telefonu Yakında!

iPhone 5se hakkında yeni bir rapor , Apple ‘ın 4 inç ‘lik bir iPhone 6C pazara sürmeyeceğini , bunun yerine yenilenmiş bir iPhone 5C tanıtım reklamı yapacağını belirtmekte.

Beklenen akıllı telefon iPhone 5SE olabilir! 5SE adı şuana kadar önümüze hiç çıkmamıştı. Beklenen 4 inç ekranlı model bu olabilme ihtimali yüksek.Şimdilik Apple yönünden resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen teknoloji basını 4 inç ekranlı ve makul fiyatlı bir iPhone modeli duyuracağı konusu ile ilgili hem fikir olmuş durmda. Fakat bu sefer anlatılan isim aslında oldukça ilginç. iPhone 5SE geliyor mu? Şuana kadar 4 inç ekranlı iPhone modeli için iPhone 6c biçiminde bir isimlendirme tercih edilmekte idi. Fakat kısa bir müddet başlangıçta meydana sürülen iddia bizi değişik bir isme yönlendir mişti.

9 to 5Mac adlı Apple ’a yakın haber kaynağının iddia ettiğine göre Apple , iPhone 5se modeliyle karşımıza çıkacak.Daha düşük donanıma sahip , 4 inç ekran ebatlı ve daha uygun fiyatlı bir seçenek olarak beklenilen modele dair birtakım tahminler var. Tahminlerin en uygun olanı Apple ’ın bu müstakbel iPhone’u pekde etkili olamadığı piyasalara sunacağı yönünde çeşitli iddialar da söz konusu. Yani Afrika ve Asya ülkelerinde ki tüketicinin alım gücü hesaba katıldığında daha uygun fiyatlı bir iPhone modeli uygun olabileceği düşünülmekte.

Cihazın dizaynı hakkında birden fazla ayrıntı bulunuyor. Mesela aygıtın gövdesinin metal yerine plastik olacağına net gözüyle bakılmakta. Çünkü plastik gövdeli telefonların maliyeti büyük oranda azalıyor. Donanımına gelecek olursak eski bir iPhone modelinin yöntem özellikleri kullanacağı düşünülmekte. iPhone 5s ya da iPhone 6 bu aygıtlar arasında olabilir.Dizayn ile ilgili diğer bir ayrıntı ise iPhone 6 ve iPhone 6s’te rastladığımız dizaynın küçültüleceği tarafında. Demek istediğimiz, somut bir örnek verecek olursak; 4.7 inçlik iPhone 6 kasası küçültülerek ve iPhone 5SE için 4 inç ebatına indirilerek ortaya çıkacak olan bu yeni model muhtemelen piyasaya sürüleceği düşünülen yeni ara model olarak belirleyebiliriz.

Maddi boyutu ele aldığımız da orta seviye kaliteli akıllı telefon piyasasına göz atan kullanıcı kitlesi için mutlaka gözden geçirilmesi gereken bir fiyat – performans telefonu olacağa benziyor.