iPhone 5 Şarj Sorunu ve Çözümü

tarafından
636
iPhone 5 Şarj Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere iPhone 5 ve 5s serisinde oluşan şarj sorunu için çözümler sunacağız. iPhone 6 her ne kadar özelliği ve dayanıklığı ile kullanıcıları tarafından met edilse de, görülen o ki 5 serisi bükülmeye ve kırılmaya karşı iPhone 6’dan daha üstün bir durumda. Şüphesiz iPhone serileri kullanıcıları tarafından her zaman övülerek bahsedilse de, mutlaka ufak tefek sorunlar ile karşılaşabiliyorlar. Özellikle kullanıcıların ortak sorunlarından biri haline gelmiş olan iPhone 5 ve 5s’te bulunan şarj sorunu bunların başında gelmekte olan bir sorun. iPhone 5 serisinde en çok rastlanan bu soruna aşağıdaki yönergeleri takip ederek çözüm bulabilirsiniz.

iPhone 5 ve 5s Şarj Sorunu ve Çözümü

iphone 5 şarj sorunu ve çözümü
– iPhone serilerinin tümü genellikle sahte ve sorunlu olan data kablosu veya adaptör başlığından ötürü sorunlar yaşatmaktadır. Üzerinde Apple sertifikası bulunmayan şarj kullanmamanız önerilir.

– Bu iki materyal’den birinin arızalı olduğunu tespit etmek için farklı data kablosu, adaptör ve priz üzerinden deneyerek sorun teşkili yaratan hangisi ise onu elemeniz gerekmektedir.

– Bazen toz veya kirden oluşan ufak tefek katmanlardan ötürüde cihazınız şarj almıyor olabilir. Bundan dolayı, data kablosunun baş içi veya cihazınızın şarj portu kısmını iyice temiz olduğundan emin olun. Eğer birikinti var ise sıkıştırılmış hava ile temizlik yapmanız önerilir.

– Data kablosunun nemlenmiş veya ıslak olmamasına dikkat edin, çünkü Apple’nin araştırmasına göre bu sorundan ötürü çok sayıda cihaz kullanılamaz hale geldiğini söylemektedir. Data kablosunda bu tür sorun var ise, iPhone haznesinde yer alan portun hasar görmesine sebep olacaktır. Data kablonusunun bu sıkıntısını Apple Store’ye giderek yenisini temin edin.

– Son olarak servise gitmeden önce bir adım daha var, cihazınıza reset attırmak için iPhone kablosu cihazınıza bağlı şekildeyken ana ekran butonu ve güç düğmesine aynı anda 10 saniye kadar basarak Apple logosunun çıkmasını bekleyin ve reset işlemi sonunda cihazının şarj durumunu kontrol edin.