İOS Uygulama Kullanmadan Fotoğraf Gizleme (Jailbreaksiz) Nasıl Yapılır?

tarafından
312
İOS Uygulama Kullanmadan Fotoğraf Gizleme (Jailbreaksiz) Nasıl Yapılır?

iOS cihazlarınızda yer alan fotoğrafları gizlemek istediniz mi hiç? App Store üzerinde yer alan çeşitli programları kullanarak kolaylıkla bu işlemleri yapabilirsiniz. Jailbreakli model sahibi iseniz de yine aynı şekilde işlemleri yapabilirsiniz. Basit bir yöntem gibi olsa da bazı dezavantajları da var tabi. Özellikle jailbreakli cihazlarda bu durum biraz farklı olabiliyor. Güvenlik açıkları gibi mesela. Lakin uygulama kullanmadan da fotoğraf gizleyebilmek mümkün. iPhone‘da keşfedilen basit bir yöntem fotoğraflarınızı kolayca gizlemenizi sağlıyor. Uygulama ya da jailbreak gerektirmeyen bu yöntem için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. Öncelikle iOS cihazınızdan fotoğraflar uygulamasına giriş yapın.
  2. Ardından gizlemek istediğiniz fotoğrafı seçerek işleme devam edin.
  3. Ardından Sağ üst köşedeki düzenle – edit butonuna tıklayın.
  4. Sonra kırpma aracını kullanarak fotoğrafı anlaşılmayacak şekilde kırpın > ve ardından bitti butonuna dokunun.
  5. Ve artık söz konusu olan fotoğraf kırpıldı ve kaydedildi. Fotoğrafınızın tam halini görmek isterseniz şayet, kırptığınız fotoğrafı tekrar açın ve “Düzenle” butonuna dokunun. “Geri al > Özgüne Dön” seçeneğini kullanarak fotoğrafınızın eski halini görebilirsiniz. Dilerseniz kırptığınız bu fotoğrafları tek bir albümde toplayabilirsiniz ve bu sayede işlemlerinizi de gayet hızlı bir şeklide tamamlamış olursunuz.

Not: iPhone‘larda bulunan fotoğraf gizleme özelliği albümler sayfasında açıkça (Gizli) görüldüğü için tercih edilmemektedir. Tabi tercih yine siz değerli takipçilerimize ait.