iOS Jailbreak Nasıl Yapılır ?

tarafından
530
iOS Jailbreak Nasıl Yapılır ?

iOS 8.1.3 sürümünden sonra iOS 8.4‘e kadar iPad, iPhone, iPod touch cihaz sahiplerinin kullanabileceği TaiG iOS 8.4 jailbreak programının yazısı hazırlandığı zamanda TaiG 2.3.0 sürümü yayınlanmıştır. Bu sürüm ve bir süre sonra çıkacak TaiG sürümlerinin için bu yazıyı sık kullanılanlarınıza ekleyebilmektedir ki  bu araç hakkındaki güncellemelere güvenle ulaşabilirsiniz.

Şimdi kullanımı son derece basit olan TaiGiOS 8.4 jailbreak (iOS 8.1.3’ten itibaren) programı ile sizlere cihazlarınızı nasıl jailbreak yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Öncelikle bu araç ile jailbreak yapabilmek için bir Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. Mac kullanıcıları ürünlerine kurabilecekleri sanal bir makine (virtualmachine) uygulamalarınızdan bir tanesi ile Windows kurup aracı o şekilde de kullanabilirler. Şimdi dilerseniz TaiGiOS 8.4 jailbreak aracını sizler için nasıl yapabileceğinize geçelim. Öncelikle bilgisayarınızda son sürüm iTunes programının kurulu olduğuna emin olmak için güncellemeleri kontrol edin.

  • Adım: Taigjailbreak aracının en son sürümünü bu bağlantıya tıklayarak bilgisayarımıza indirme işlemini başlatalım ve diğer adıma geçelim.
  • Adım :Cihazınızın ayarlarından iCloud bölümüne giriş yaptığınızda Find My iPhone (Türkçesi iPhone’umu Bul) uygulamasını kapalı konumuna getiriyoruz.
  • Adım: Cihazın parola korumasını Ayarlar >> Parola kısmından kapalı konuma getirin.
  • AdımCihazımızı USB kablomuz ile bilgisayara bağladık sonra ise TaiGiOS 8.4 jailbreak programını çalıştırıp uygulamanın cihazımızı tanımasını bekleyelim.
  • Adım:3K assistant yazısının yanında ki kutucuktan seçimleri silelim ve ardından Start butonuna basarlım ve  jailbreak işlemini başlatmış olalım.

İşlemler yapılırken iOS cihazımızı olduğu gibi bırakıyoruz ve  işlemler tamamlanınca cihazımız yeniden başlayacak. Cihazınız açıldıktan sonra cihazınızın ekran kilidini açıp Cydia uygulamasını kullanmaya başlayarak cihazınızı özgürce kullanabilmenin tadını çıkarmaya başlamış olacaksınız.