İOS İşletim Sistemlerinde İnstagram İle Facebook Arasındaki Bağlantı Nasıl Yapılır?

tarafından
244
İOS İşletim Sistemlerinde İnstagram İle Facebook Arasındaki Bağlantı Nasıl Yapılır?

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulaması kullanıcı sayıları baz alınarak bakıldığı zaman Facebook uygulaması. 1,5 milyar kullanıcıya sahip olan uygulamanın aslında kullanıcı sayısı da bununla sınırlı değil. Zira Facebook çatısı altında İnstagram, WhatsApp gibi dev sosyal medya uygulamaları da bulunuyor. Her için uygulamanın da kullanıcı sayıları düşünülecek olursa aslında Facebook’un bu alanda rakipsiz olduğu yorumunu da yapabiliriz. Üstelik Facebook kendi çatısı altında çalışan bu uygulamalardan bazılarını direk olarak Facebook hesabınızla bağlantı olarak çalıştırmanıza da izin veriyor. Böylelikle giriş bilgilerinde sorun yaşadığınız zamana direk Facebook hesabınızla diğer sosyal medya hesaplarınızı kurtarabiliyorsunuz. Ayrıca Facebook üzerindeki takipçilerinizi de böylelikle İnstagram hesabınıza yönlendirebiliyorsunuz. Peki, Facebook hesabına İnstagram nasıl bağlanır? Bu alanda en çok tercih edilen İPhone cihazların sahip olduğu İOS işletim sistemi üzerinden daha detaylı açıklayalım.

  • Şimdi ilk aşamada yapmanız gereken İPhone cihazınızdan hem Facebook hem de İnstagram uygulamasını açık konuma getirmek. Şimdi ise Facebook uygulamamız arka planda çalışırken biz İnstagram uygulamasına giriş yapıyoruz.
İOS İşletim Sistemlerinde İnstagram

İOS İşletim Sistemlerinde İnstagram İle Facebook Arasındaki Bağlantıyı kurma

  • Sağ alt kısımda bulunan profil menüsüne girmemiz gerek. Telefonlardaki kullanıcı simgesine benzeyen butona tıklıyoruz. “Profilim” menüsüne tıkladıktan sonra karşınıza ayarların bulunduğu bir bölüm gelecek. Buradan “ayar” menüsüne giriş yapmak için sağ üst köşede bulunan çark işaretine tıklıyoruz.
İOS sosyal medya

İOS İşletim Sistemle

  • Ardından karşımıza gelen ekranda “Paylaşım ayarları” menüsüne giriş yapmamız gerekiyor. Buradan İnstagram hesabınızı hangi sosyal medya uygulamalarıyla bağlayabileceğiniz görüntüleniyor. Biz en üste yer alan Facebook simgesine tıklıyoruz. İOS işletim sisteminde daha önce arka plan uygulaması olarak Facebook’u açık tuttuğumuz için otomatik olarak hesabınız bağlanmış oluyor. Artık yaptığınız paylaşımlar Facebook’a bildirim olarak da gönderilecek bunu unutmayın. Özellikle hesabınızı gizli kullanıyorsanız, yani hesabınız içeriğini sizi takip etmeyen kullanıcılar göremiyorsa, tercihiniz bu yönde ise Facebook üzerinden de gelen bildirimleri gizli hale getirmeniz gerekiyor. Zira hesabınız gizli olsa bile Facebook bağlantılarından paylaştığınız resimler görüntülenebilir. Bununla beraber şifre kurtarma işleminde kısa yoldan Facebook’u kullanmanızda mümkün hale gelecek.