iOS İçin Hileli Pokemon GO Nasıl Yüklenir?

tarafından
866
iOS İçin Hileli Pokemon GO Nasıl Yüklenir?

Niantic tarafından yayınlanmasıyla bir anda tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başaran mobil oyun Pokemon GO her geçen gün biraz daha fazla beğeni toplamaya başladı. Efsane çizgi film serisi Pokemon’nun gerçek hayata entegre edilmiş olan versiyonu olarak gösterilen Pokemon GO son dönemde yeni yeni adı duyulmaya başlayan arttırılmış gerçeklik oyunlarının da en başarılı temsilcilerinden biri olduğunu söylemek gerekiyor. Zaten oyunun bu kadar çok beğenilmesinin nedeni de aslında arttırılmış gerçeklik sistemi sayesinde kullanıcıların sadece oyun ekranında değil real dünyada oyunu yaşaması. Bu özellikleriyle beraber kısa süre içerisinde tüm dünyanın beğenisini kazanan Pokemon GO bu kadar çok beğenilince oyunun geliştirme modları da en çok araştırılan konulardan biri oldu. Nasıl daha fazla Pokemon bulunur? Bulunan Pokemon karakterleri nasıl daha çabuk eğitilir ve nasıl daha çok envanter ürünü elde edilir? Gibi birçok soru gündeme gelmeye başladı. Tüm bu soruların cevapları da aslında oldukça basit. Zira oyun ilk yayınlandığı andan itibaren hackerların hedefinde olan bir oyun. Bu nedenle oyunun ilk yayın anından bu zamana kadar birçok yeni hile modu ve birçok yeni oynanış desteği yayınlandı. Google Play ve App Store üzerinden uygulamayı indirenler için bile uygulanan tüm bu hile işlemleri aslında Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda oldukça basit uygulanan işlemler. Fakat tüm bu hile işlemleri tam tersi olarak iOS işletim sisteminde çok fazla kullanılamıyor. Bu durumun nedeni de iOS işletim sisteminin yapısı. Genelde Jailbreak işlemine tabi tutulmuş olan iOS telefonlarda kullanılabilen birkaç hile olsa da aslında hiçbir işleme gerek kalmadan kullanılan bazı hilelerde var. iOS için Jailbreak olmadan Pokemon GO hileli uygulamaları nasıl yüklenir? Daha detaylı olarak ele alalım.

  • Şimdi bu işlem için ilk olarak harici bir dosya indirmeniz gerekecek. Harici dosyayı bilgisayar üzerinden indirmeniz ne yazık ki mümkün değil. Zira bilgisayar üzerinden indirdiğiniz zaman dosyanın iTunes ile telefona atılması sırasında sorunlar yaşanabiliyor. Bu nedenle indirme işlemini doğrudan iPhone üzerinden yapmamız gerekecek. Bu işlem için de telefonun resmi tarayıcısı olan Safari tarayıcısının adres satırına “https://tutuapp.com/index.php?r=site/mobileTutu2&t=ios&tab=zhengban” adresini kopyalamanız gerekecek. Bu adrese girdiğiniz zamanda ekranda Çince yazılmış bazı yazılar göreceksiniz. Hiçbir şeye dokunmadan doğrudan tavşan resminin altında bulunan yeşil indirme bağlantısına tıklamanız gerekiyor.

Pokemon-Go-iOS

  • Daha sonra karşınıza gelen yükleme işlemine de onay verdikten sonra doğrudan indirme işlemi başlayacaktır. İndirme işleminden sonrada birkaç ayar değiştirmeniz gerekecek. Bu işlem için “ayarlar>genel>profil ve aygıt yönetimi” sekmesinden uygulamaya güvenli izni vermeniz gerekiyor. Şimdi program içerisinde Pokemon GO’yu bulup bir kez daha indirme bağlantısına dokunmanız gerekecek. Ardından uygulama izinlerini yeni indirilen dosya için de verdikten sonra yükleme işleminin bitmesini bekliyorsunuz ve işlem tamam.