iOS 10’un İlk Sürümü Beta 1 Nasıl Yüklenir?

tarafından
585
iOS 10’un İlk Sürümü Beta 1 Nasıl Yüklenir?

Dünyanın en çok tercih edilen akıllı telefonlarından biri olan iPhone cihazlarda kullanılan işletim sistemi yine Apple tarafından oluşturulmuş olan iOS işletim sistemi olarak biliniyor. İlk iPhone serisinden bu yana gelişerek gelen iOS işletim sistemi, şimdilerde ise en güncel versiyonu olan iOS 9 serisi ile piyasadaki yerini alıyor. Bununla beraber sürekli olarak yaşanan gelişmelerle sayesinde artık iOS sürümü içinde ardı ardına güncellemeler geldiğini biliyoruz. İlk olarak 9.3.1 daha sonra 9.3.2 son olarak ise 9.3.3 sürümü derken son olarak Apple, yeni bir işletim sistemi versiyonundan bahsetmişti. Geçtiğimiz aylarda bahsedilen ve hemen üzerine iddiaların ortaya atıldığı iOS 10 işletim sistemi için de hasret dün itibariyle son buldu. Uzun süredir ortalarda dolaşan iddialarla beraber yazılım dünyasının da ana konularından biri olarak gösterilen iOS 10 işletim sisteminin ilk tanıtımı ise dün itibariyle WWDC 2016 etkinliğinde yapıldı. Yapılan ilk tanıtımda ise iOS’un yeni sürümüyle ilgili olarak birçok detay paylaşıldı. Yeni uyku modu, siyah tema, Siri üzerinde yaşanan gelişmeler gibi birçok konu hakkında iOS 10 sürümünün ne gibi yenilikler getirdiği kapsamlı bir şekilde açıklandı. Bununla beraber iOS 10 sürümü için ilk deneme sürümü de yayına geçirildi. iOS 10 Beta 1 sürümünü ise kullanıcıların indirmesi için bir dizi kurulum işlemi yapması gerekiyor. Bu işlemler neler daha detaylı bakalım.

  • Hemen belirtelim iOS 10 sürümünü resmi olarak denemek için mutlaka açıklanan uyumlu cihazlardan birine sahip olmanız gerekiyor. iPhone için 5 serisinden sonra desteğin verildiğini belirtelim. Uyumlu bir cihaz üzerinden ise iOS 10 profil uygulamasına girmeniz gerekiyor.
iOS 10 yükleme

iOS 10’un İlk Sürümü Beta 1 yükleme

  • Bunun için https://www.dropbox.com/s/g8h3wlwmcfnx5oh/iOS_10_beta_Configuration_Profile.mobileconfig?dl=0 bağlantısına telefon aracılığıyla girmeniz gerekiyor. Bağlantıda yer alan dosyaları indirip yükleme işlemini yaptıktan sonra ise şimdi telefonun “ayarlar” sekmesine giriş yapıyoruz. Ayarlar sekmesine giriş yaptıktan sonra ise “genel” ve ardından da “yazılım güncelleme” kısmına girmeniz gerekiyor. Buradan yazılım güncellemesini kontrol ederek yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.