iOS 10 İle 3D Touch Bildirim Temizleme

tarafından
484
iOS 10 İle 3D Touch Bildirim Temizleme

Apple’ın iPhone 7 tanıtımıyla beraber yeni bir mobil işletim sistemi tanıtımını da yaptığını biliyoruz. iOS işletim sisteminin yeni sürümü olarak bilinen iOS 10 işletim sisteminin yayınlanmasıyla beraber ise Apple’ın birçok teknolojiyi de geliştirdiği ortaya çıkmıştı. Çok daha hızlı çalışan bir işletim sistemi, bunun yanında işletim sistemine eklenen yeni özellikler derken iOS 10 ile beraber en büyük geliştirmelerden birisi de iPhone 6 serisi ile beraber kullanılmaya başlayan 3D Touch sistemine geldi. 3D Touch sistemine gelen yeni özelliklerden birisi ise toplu bildirim silme özelliği. Peki, bu özelliği nasıl kullanırız bakalım.

  • Toplu bildirim silme özelliğini kullanmak için öncelikle kilit ekranından giriş yaparak telefonumuzu açmamız gerekiyor. Ardından ise üst menüyü indirip “bildirim paneli” menüsüne giriş yapmamız gerek. Bu menü de gelen bildirimleri görüyorsunuz.

iOS 10 İle 3D Touch

  • Şimdi yapılması gereken ekranın sağ üst kısmında yer alan “X” işaretine biraz sert bir şekilde basmak. Bu şekilde 3D Touch özelliğini kullanabileceksiniz. Söz konusu özelliği kullandığınızda ise ekrana gelen seçeneklerden “tüm bildirimleri temizle” demeniz gerekli. Bu şekilde tüm bildirimler temizlenmiş olacak. Apple’ın iOS 10 ile beraber kullanıcılara sunduğu yeni özellik ne kadar beğeni toplar ya da Apple bundan sonra söz konusu özelliğe ne gibi yenilikler ekler merak konusu.