iOS 10 Beta Nasıl Silinir?

tarafından
569
iOS 10 Beta Nasıl Silinir?

Akıllı telefon pazarının en çok merak edilen ürünlerinden biri olan iPhone akıllı telefonları tıpkı diğer akıllı telefon serilerinde olduğu gibi sürekli olarak yeni modelleri ile birlikte de yenileniyor. Geçtiğimiz senelerde bu bağlamda iPhone serisi ile gündeme gelen Apple’ın şimdilerde ise iPhone 7 telefonlarıyla gündemde olduğunu da söylemek gerekiyor. iPhone 7 ile beraber bu sene akıllı telefon alanında en çok konuşulan markalardan da biri olmayı başaran Apple, söz konusu telefonla beraber kullanıcılara birçok yenilik de sunduğunu açıklamıştı. Telefonda gerek teknik özellikler açısından gerekse de telefonun işletim sistemi konusunda birçok yenilikle beraber geliyor olması Apple’ın bundan önceki seriler içinde bir yenilik haberi daha var. Zira Apple bu sene yeni telefonu ile beraber iOS işletim sistemi içinde yeni bir sürüm daha yayınladı. iOS 10 olarak açıklanan yeni sürümle beraber mobil işletim sisteminde Apple’ın yine birçok yeniliği de kullanıcılara sunduğu da açıklandı. iPhone 5 serisinden sonraki akıllı telefonlara da dahil edilecek olan iOS 10 işletim sistemi Apple tarafından da indirilmeye de açıldı. iOS 10 işletim sisteminin iPhone serisi için indirilmeye açılmasının hemen ardından ise yeni işletim sisteminin nasıl yükleneceği de merak konusu oldu. Zira bu konuda birkaç farklı yükleme seçeneği bulunduğunu da söylemek gerekiyor. Bu şekilde iOS 10 işletim sistemi yükleme işlemi bir kenara dursun yükleme işleminden hemen önce iOS 10 beta sürüm kullanan kullanıcıların da belli başlı değişiklikler yapması gerektiği ortaya çıktı. Bu noktada öncelikle iOS 10 beta profilini silmeniz gerekiyor. Peki, beta silme işlemini nasıl yapabiliriz daha detaylı olarak bakalım.

  • Bunun için öncelikle telefonunuzdan uygulama menüsüne girmeniz gerekiyor. Uygulama menüsüne girdikten sonra ise buradan da “ayarlar” sekmesine girmeniz gerekiyor.

ios-10-beta-silme

  • Ayarlar sekmesine girdikten sonra ise şimdi ise açılan ayar menüsü üzerinden “Profil” sekmesine girmeniz gerekiyor. Profil menüsüne girdikten sonra ise açılan ekrandan iOS 10 beta kayıt ekranı da açılacaktır. Bu sekmeye girdiğiniz zaman alt kısımda “profili sil” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Profili sil dediğinizde beta sürümünüz için silme işlemini de gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Ardından ise ana ayar menüsü üzerine dönüp buradan yazılım güncellemesi bölümüne girmeniz ve ardından güncellemeleri aratarak iOS 10 güncellemesini yüklemeniz de mümkün.