iOS 10 Beta 6 Nasıl Yüklenir?

tarafından
278
iOS 10 Beta 6 Nasıl Yüklenir?

Akıllı telefon denildiği zaman akla ilk gelen markalardan birisi Apple oluyor. Akıllı telefon serisi iPhone ile bu pazarda en iyi ikinci telefon markası olarak bilinen Apple söz konusu seriyle beraber en yakın rakipleri Samsung HTC gibi markaları geride bırakmaya çalışıyor. Bu amaçla sürekli olarak yeni akıllı telefon modelleri ile pazarda yer almaya başlayan Apple, sadece akıllı telefonlarıyla da değil bunun dışında akıllı telefonları için kullanılan yazılımlarla da adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. En yakın rakipleri tarafından kullanılan Anroid mobil işletim sistemini yazlım alanında da geride bırakmak isteyen Apple, bu bağlamda sürekli olarak işletim sistemi iOS’u da güncelleniyor. Son olarak iOS 10 ile gündeme gelen ve WWDC 2016 etkinliğinde tanıtılan yeni işletim sistemi iOS 10 ile gündeme gelen Apple, söz konusu işletim sistemi içinde sürekli yeni çözümler sunmaya başladı. İlk olarak tanıtım olması açısından beta 1 yayını yapan Apple daha sonra ise iOS 10 beta sürümlerine devam edeceğini açıklamıştı. Son olarak ise beta 5 ve beta 6 sürümünü de yayınlayan Apple’ın kullanıcılara sunduğu yeni beta 6 sürümü de geliştiricilerin yüklemesi için açtı. Pek ama yeni beta sürümünü nasıl telefonlarımıza yükleyebiliriz daha detaylı olarak bakalım.

  • Şimdi ilk olarak Apple’ın beta sürümü yüklemek için iTunes programını kullanmamızı gerekecek. iTunes programı ile Apple telefonumuz ve bilgisayarımız arasındaki bağlantıyı da kurmuş olacağız. Bunun için öncelikle mutlaka iTunes programını bilgisayarımıza indirip kurmamız gerekiyor. Ardından ise iTunes programımızı çalıştırıyoruz.

iOS 10 Beta 6

  • Bu işleminde hemen ardından telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz. Şimdi iTunes programının telefonunuzu direk olarak görmesi gerekecek. Telefonunuz ekranda çıktığı zaman ise program üzerinden telefonunuzu seri numarasına tıklamanız gerekecek. iTunes içerisinden telefon seri numarasına tıkladığınız da otomatik olarak telefon UDID’ye dönüşecektir. Şimdi ise Apple geliştirici sayfası üzerinden Account bölümüne girip buradan yükseltme yapacağınız telefon modelinizi de seçmeniz gerekecek. iOS 10 destekleyen bir iPhone modeline sahip olmanız gerekiyor. Ardından ise iPhone modeli için belirlenen UDID numarasını iTunes üzerinden aldığınız numarayı UDID alanına girip Developer Center bölümünden yeni beta sürümünü indirebilirsiniz. Daha sonra ise indirdiğiniz dosyayı iTunes ile iPhone telefonunuza yüklemeniz yeterli olacaktır.