iOS 10.1 Kararlı Sürüm Yayınlandı Peki Neler Değişti?

tarafından
532
iOS 10.1 Kararlı Sürüm Yayınlandı Peki Neler Değişti?

Apple’ın bu sene akıllı telefonları ile beraber yeni işletim sistemlerini de tanıttığını biliyoruz. iOS 10 işletim sistemi olarak tanıtılan ve sadece iPhone 7 değil bunun dışında bir önceki serilere de gelen iOS 10 işletim sistemi büyük yenilikleri de beraberinde getirdi. Apple’ın akıllı telefonlarını çok daha işlevsel hale getiren yeni işletim sistemi ilk çıkışından sonra ise bazı hataları bulunduğu gerekçesi ile eleştirilerde aldı. Özellikle eski serilerde donma ve performans sorunları çıkardığı iddia edilen yeni işletim sistemindeki bu sorunları gidermek için Apple ise güncellemeler yayınladığını da söylemek gerekiyor. Bu noktada son olarak ise geçtiğimiz günlerde ilk büyük güncellemelerden biri olan iOS 10.1 işletim sistemini de yayınladı. Peki, bakalım kararlı sürümü çıkan yeni güncelleme ile neler geliyor?

  1. Kararlı sürümü dün itibariyle yayınlanan iOS 10.1 işletim sisteminin kullanıcılara sunduğu en büyük yenilik portre modu oldu. Fotoğraflarda daha derin bir görüntü oluşturma ve fotoğrafları tam anlamıyla portre şekline dönüştürme imkanı sunan yeni mod fotoğraf düzenleme konusunda da Apple kullanıcılara birçok yeni tercih sunuyor. Bunun dışında ufak tefek kamera iyileştirmeleri de sistemde yer alıyor.

iOS-10-1

  1. Yeni işletim sistemiyle beraber çok fazla yeni bir özellik gelmese de sistemsel olarak birçok iyileştirmenin de yapıldığını belirtelim. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu güncelleme ile kullanıcıların şikayet ettiği birçok sorun için de yeni düzenlemeler yayınlandı. Yani artık iOS 10 performansı istenen düzeye taşındı da diyebiliriz. Bundan sonraki güncellemelerde neler geleceği ise merak konusu.