Internet Explorer Sayfa Yüklenirken Bekleme Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
273
Internet Explorer Sayfa Yüklenirken Bekleme Sorunu Nasıl Çözülür?

İlk kullanılan tarayıcılardan biri olan Internet ExplorerWindows işletim sistemleriyle beraber gelen standart tarayıcılardan biri olarak bilinmektedir. Zaman içerisinde birçok faklı sürümü ile karşılaştığımız Internet Explorer son olarak Windows 10 sistemlerle beraber Edge tarayıcıya yükseltilmiş ve Internet Explorer dönemi kapanmıştı. Fakat işletim sistemi olarak biraz daha eski sürümleri kullanan kullanıcılarla beraber hala ciddi bir oranda da Internet Explorer kullanımı olduğu söyleyebiliriz. Bu noktada tarayıcı da karşılaşılan birçok sorunun da hala araştırılan konular arasında olduğu belirtelim. Internet Explorer tarayıcıda yaşanan en büyük sorunlardan biri ise yükleme ekranının donması. Özellikle yeni sayfa yükleme işleminde bu tür sorunlar yaşandığını belirtelim. Yaşanan sorunun ana nedeni ise Internet Explorer sürüm faklılıkları. Yüklediğiniz sayfalarda ya da Internet Explorer ile açılan görüntüleme menülerinde yaşanan sürüm farkları nedeniyle ortaya çıkan bu sorunun çözümü ise yine bilgisayar üzerinden yapılan birkaç ayarlama ile düzenlenebiliyor. Bu ayarlamalar neler? Hangi menüler üzerinden bu ayarlamaları yapabiliriz daha detaylı bakalım.

  • Yapacağımız tüm düzenleme ayarları Internet Explorer tarayıcı üzerinden yapılacak. Bu nedenle ayarlamalara başlamadan önce ilk olarak Internet Explorer tarayıcımızı başlatıyoruz. Yapılan işlemlerde yönetici sorunları yaşamamak içi bu aşamada Internet Explorer tarayıcıyı yönetici olarak çalıştırabilirsiniz. Tarayıcımızı açtıktan sonra ise ilk olarak ayarlar menüsüne girmeniz gerekiyor.
Internet Explorer Sayfa Yükle

Internet Explorer Sayfa Yükleme hatası nasıl çözülür

  • Ayarlar menüsü giriş yapmak içinde Internet Explorer tarayıcının kapatma tuşunun hemen alt kısmında yer alan çark işaretine tıklamanız gerekiyor. Tarayıcınızın ayarlar sekmesine tıkladıktan sonra açılır menüden “uyumluluk görünüm ayarlarına” girmeniz gerekiyor. Bazı tarayıcı ayarlarında İngilizce dili nedeniyle bu menü “Compatibility view settigs” şeklinde de görüntülenebilir. Bu sekmeye girdikten sonra ise ekle bölümün bir IP numarası eklemeniz gerekecek. Bu menü üzerinden 192.168.2.1 numarasını ilgili bölüme ekledikten sonra pencereyi kapatıyoruz. Ardından ise Internet Explorer tarayıcıyı bir kez daha yeniden başlatarak ayarların düzenlenmesini sağlıyoruz. Yeniden başlatma işleminden sonra sorun çözülecektir. Zira artık tarayıcı sürüm sorunu vermeyecek.