Instagram’ın Yeni Masaüstü Sürümü İle Neler Yapılabilir Ve Uygulama Nasıl Yüklenir?

tarafından
773
Instagram’ın Yeni Masaüstü Sürümü İle Neler Yapılabilir Ve Uygulama Nasıl Yüklenir?

Instagram’ın son yıllarda en çok yükseliş yakalayan sosyal medya uygulamalarından biri olduğunu biliyoruz. Özellikle yayınladığı son güncellemelerden sonra kullanıcı sayılarını iyiden iyiye arttırmaya başlayan Instagram’ın tüm bu artılarına karşılık kullanıcılardan eleştiri alan eksi yönleri de yok değil. Bu noktada uygulamanın eleştirilerin hedefi haline gelmesine neden olan eksiklerinin başında ise uygulamanın sadece akıllı telefon versiyonlarının olması olarak biliniyor. Her ne kadar web sürümü olsa da web sürüm üzerinden paylaşım yapmaya izin vermeyen Instagram, haliyle sadece akıllı telefonlar üzerinden tam olarak kullanılabiliyordu. Bu durum ise sonunda değişti. Instagram bugün yeni masaüstü uygulamasını yayınladı. Peki, yeni uygulama ile neler yapılabilir bakalım.

Artık Masaüstü Üzerinden Instagram Kullanımı Mümkün

Instagram’ın yeni uygulaması ile beraber bilgisayarınızdan birçok Instagram işlemini yerine getirebiliyorsunuz. Uygulama ile yapabilecekleriniz ise şöyle;

  1. Gönderileri beğenebilmeniz mümkün.
  2. Gönderilere yorum yapabilmeniz mümkün hale geldi.
  3. Resimlerin hikayeleri paylaşımlarını görebiliyor ve yorum yapabiliyorsunuz.
  4. Ara ve keşfet özelliklerini kullanabiliyorsunuz.
  5. Bilgisayarınızın kamerasından anlık çekim yapıp paylaşım yapmanız mümkün hale geldi.
  6. Paylaşımlarınızı düzenleyebiliyorsunuz.

Instagram-masaüstü-uygulaması

Instagram Masaüstü Sürümü Nasıl Yüklenir?

Gelelim Instagram masaüstü sürümünün nasıl yükleneceğine. Hemen belirtelim masaüstü sürümü tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi bir Instagram uygulaması olarak yayınlandı. Yani yeni masaüstü sürümünü kullanmanız için öncelikle uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Bunun için ise Windows Store uygulamasını kullanmanız ve doğrudan resmi Windows uygulama mağazasından Instagram uygulamasını indirmeniz mümkün. Ardından uygulamayı yüklemeli ve çalıştırmalısınız. Uygulamayı açtıktan sonra ise yapmanız gereken kullanıcı adınız ve şifrenizle beraber hesabınıza giriş yapmak. Artık Instagram hesabınızı masaüstü üzerinden de kontrol edebilirsiniz.