Instagram Hesabını Nasıl Kalıcı Olarak Silebilirim?

tarafından
727
Instagram Hesabını Nasıl Kalıcı Olarak Silebilirim?

Sosyal medya platformlarının son zamanlarda yoğun olarak kullanılması sebebiyle birçok kişi artık hesaplarını silmek isteyebiliyor. Günümüzde en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram, kullanıcılar tarafından en çok kapatılmak istenen uygulamalardan biri. Pek çok çeşitli sebepler dolayısıyla Instagram hesabını kapatmak isteyen kişilerin doğal olarak akıllarına gelen ilk soru ise ‘Instagram hesabını nasıl kalıcı olarak silebilirim?’ oluyor. Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek oldukça kolay. Uygulayacağınız birkaç adım ile hesabınızı kolaylıkla kalıcı olarak silebilirsiniz.

Instagram Hesap Silme

Instagram Hesap Silme Linkini Bulun: Google’a Instagram hesap silme yazarak aratın. Karşınıza çıkacak olan ilk seçeneğe tıklayın ve ‘Instagram Hesap Silme’ linkine girin.

Instagram Hesabınızı Silme Nedeninizi Belirtin: Linke tıkladığınızda karşınıza ‘Hesap Silme’ başlıklı bir metin çıkacak. Metnin sonunda Instagram hesabınızı niye silmek istediğinizi seçebileceğiniz bir kutucuk yer alacak. O kutucuğa tıklayın ve sizin için uygun olan seçeneklerden birisini seçin.

Instagram Şifrenizi Girin: Instagram hesabınızı niye silmek istediğinizi seçtikten sonra sizden Instagram şifrenizi girmeniz istenen bir kutucuk çıkacak. O kutucuğa kullanmakta olduğunuz Instagram şifrenizi girin.

Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat Butonuna Tıklayın: Şifrenizi de girdikten sonra sol alt köşede yer alan, kırmızı renkteki ‘Hesabımı Kalıcı Olarak Sil’ yazan butona tıklayın. ‘Hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğinize emin misiniz?’ sorusu yer alan bir pencere açılacak. O pencerede de ‘Evet’ seçeneğine tıklayın.

Yukarıda yazan adımları sırasıyla izlediğinizde Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmiş olacaksınız. Eğer Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce, uzun zamandır aktif olarak kullandığınız hesabınızdaki fotoğrafları saklamak isteyebilirsiniz. Bunun için Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce hesabınızda yer alan fotoğrafların hepsini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Böylelikle hesabınızı kalıcı olarak silerken fotoğraflarınızı saklamış olursunuz.