Instagram Hesabı Nasıl Tamamen Silinir?

tarafından
249
Instagram Hesabı Nasıl Tamamen Silinir?

Sosyal medyanın en çok kullanılan ilk 3 uygulaması arasında kesinlikle İnstagram’ın da yerini olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle görsel yönü ön planda olan sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılan uygulamalardan biri olan İnstagram, sürekli yayınladığı güncellemeler sayesinde de kullanıcılarını aktif olarak tutabiliyor. Bununla beraber güncellemeler sadece yeni özellikle bazında da olmuyor. Bunun dışında İnstagram’ın teknik konuları içinde yeni güncellemelerle karşılaşabiliyoruz. Bu noktada geçtiğimiz aylarda İnstagram artık kullanıcılara hesap dondurma imkanını sunmuştu. Kullanıcıların sadece hesaplarına bir süre ara vermek istediklerinde kullanabilecekleri sistem sayesinde İnstagram hesaplarının belli bir süre kapalı kalması sağlanabiliyor. Fakat bu işlem İnstagram’ın sadece belli bir süre kapalı kalmasına neden olmakta. Yani eğer ki İnstagram hesabınızı temelli olarak kapatmak isterseniz o zaman yapacağınız ayarların şekli biraz daha değişiyor. Bu sayede hesabınızı tamamen kapatabiliyorsunuz. Fakat bu işlemin geri dönüşü olmadığını hemen belirtelim yani İnstagram hesabınızı tamamen silerseniz hesabınızda yer alan fotoğraflarla beraber İnstagram hesabınız tamamen kapanmış oluyor.  İnstagram hesabımızı nasıl tam olarak kapatabileceğimize bu işlemleri nasıl yapabileceğimize daha detaylı bakalım.

  • Şimdi öncelikle İnstagram’ın sadece hesap silmek için oluşturduğu sayfaya giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için belirlenen bağlantı adresi ise https://instagram.com/accounts/remove/request/ Bu adres üzerinden İnstagram silme ekranına girerek direk olarak hesap silme linkini açıyoruz.
Instagram Hesabı silme

Instagram Hesabı

  • Şimdi karşımıza gelen ekran hesap silme ekranı olacak. Bu ekranda öncelikle bize neden hesabımızı kapatmak istediğimiz soruluyor. Hesap sil kısmının hemen alt tarafında bulunan açılır menüden hesabınızı silmek için nedeninizin ne olduğunu seçiyorsunuz. Hesabınızı web sürüm üzerinden açmanız gerektiğini de unutmadan söyleyelim. Bu işlemin hemen arkasından ise nedeninizi seçerek hesap sil işlemini yapıyorsunuz. Hesap silme işlemini bitirdikten sonra bir süre İnstagram hesabınızı giriş yapma isteğinde de bulunmamanız gerekiyor. Ancak bu şekilde hesabınız tamamen silinebiliyor. Bununla beraber hesabınızın silinmesi durumunda aynı kullanıcı adı ver şifre ile bir daha hesap açamayacağınızı da belirtelim. Yeniden hesap açmak istediğiniz de yeni bir kullanıcı adınıza ihtiyacınız var.