Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

tarafından
685
Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Instagram hesabını dondurmak isteyenler için bilgiler aktaracağız. Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza sürekli yenilikler girmektedir. Bunların en başında da sosyal medya çılgınlıkları baş döndürmekte. Milyonlarca insanın bilgisayar, akıllı telefonlar veya tabletler üzerinden sosyal medya hesaplarına girerek an ve an gün içerisinde ne yaptıklarını ne yediklerini takipçilerine veya arkadaş listesindeki insanlara ulaştırmakta. Twitter, Facebook, Digg ve benzeri sosyal medya devlerinin arasına 2010 yılında Instagram adında ücretsiz fotoğraf paylaşma esasını taşıyan bir sosyal medya sistemi daha hayatımıza girdi. Instagram hesabını sonradan kökünden silineceği gibi, ayrıca istediğiniz vakit Facebook gibi hesabınızı da dondurma imkanı size tanımaktadır.

Instagram hesabınızı dondurmak pek zor bir işlem değildir, bir kaç adımda Instagram hesabını dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle şunu da belirtmek gerekirse, dondurulan hesabınıza ait fotoğraf paylaşımları, yorumlar ve beğenileriniz yani kısacası tüm faaliyetleriniz silinmez, fakat dondurduğunuz için faaliyetlerinizde siz hesabınızı tekrar aktif edene kadar ortadan kaybolur ve hesabınızı açtıktan sonra tekrar geri dönmektedir.

Instagram hesabını dondurmak için ilk olarak şunu belirtelim, akıllı telefon içerisinde yer alan uygulamasından donduramıyorsunuz. Ancak mobil tarayıcı veya bilgisayar’dan instagram.com adresine girerek hesabınızı dondurabilirsiniz.

instagram hesabı dondurma

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Hesabınızı askıya almak için mobil tarayıcı veya bilgisayarınızda ki tarayıcıyı açın ve www.instagram.com adlı Instagram’ın resmi web sitesine kullanıcı adı ve şifreniz ile erişim sağlayın. Girdikten hemen sonra üst köşede bulunan kullanıcı adınıza tıklayın ve orada bulunan seçenekler arasında Profil Düzenle‘yi seçin. Karşınıza çıkan pencerede sayfanın hemen sağ alt köşesinde bulunan Hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayın ve orada yer alan yönergeleri izleyerek Instagram hesabınızı geçici olarak dondurun. Bu işlemi 7 günde sadece 1 defa yapabilirsiniz ve hesabınızı her dondurduğunuz’da ilk 3 saat giriş yapma engeliniz bulunmaktadır. Giriş yaptıktan sonra fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenileriniz gibi tüm faaliyetleriniz geri yüklenmektedir.