Instagram Gönderi Zamanlaması Yapma

tarafından
1217
Instagram Gönderi Zamanlaması Yapma

Instagram artık Facebook çatısı altında çalışan en büyük sosyal medya uygulamalarından biri. Görsel yönü ön planda olması sayesinde kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından indirilen ve yine milyonlarca kişi tarafından kullanılan Instagram uygulaması geçtiğimiz günlerde de yaptığı açıklamayla beraber artık 500 milyon kullanıcı tarafından kullanıldığını da açıklamıştı. Sadece kullanıcı sayısı değil bunun dışında günlük kullanıcı sayısı da 300 milyonu bulan Instagram uygulaması üzerinden bir gün içerisinde yapılan paylaşım sayısı ise 80 milyon olarak açıklandı. Bu derece büyük bir kitle tarafından kullanılmaya başlanan uygulama tüm bu özellikleri ve kullanıcı sayılarıyla artık dünyanın en büyük sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulamanın tüm bu olumlu yanlarının yanı sıra kullanıcıların şikayet ettiği birçok noktası da yok değil. Bu noktalarında başında da Instagram’ın belli başlı özellikleri geliyor. Zira uygulama şuan için sadece akıllı telefonlarda tam olarak kullanılabiliyor. Uygulamanın sadece akıllı telefonlar için paylaşım yapma paylaşımları yorumlama gibi özellikleri olduğunu biliyoruz. Yani Instagram web sürümünde akıllı telefon uygulamaları için geliştirilmiş olan sürümlerdeki gibi bir kullanım söz konusu değil. Bu durum kullanıcıların yaptıkları paylaşımları da doğrudan etkileyebiliyor. Mesela telefonda yer almayan fotoğrafı paylaşamıyorsunuz. Bunun dışında paylaşımlarınızı otomatik bir sisteme sokamıyorsunuz. Yani Instagram üzerinde gönderi zamanlama özelliğini kullanarak belirttiğini zamanlarda gönderinin paylaşılmasını sağlayamıyorsunuz. Paylaşım zamanlaması olmaması Instagram’ın kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan biri olarak biliniyor. Ama aslında Instagram üzerinden olmasa da yardımcı bazı programlarla Instagram gönderi zamanlama işlemi yapabiliyorsunuz. Peki, gönderi zamanlama işlemi için hangi uygulama kullanılır ve nasıl kullanılır? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Bu işlem için öncelikle Buffer uygulamasının sayfasına girip ardından da üye olmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra uygulama üzerinden Buffer ile Instagram hesap bağlantısını yapıyorsunuz. Instagram hesabınızdan Buffer uygulamasına izin verdikten sonra resmi uygulama mağazası üzerinden uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra ise kısa bir yükleme işlemi yapıyorsunuz.

buffer-kullanımı

  • Şimdi uygulamayı açıyoruz. Ardından uygulama içerisinde yer alan sağ alt kısımda yer alan kalem işaretine tıklamanız gerekiyor. Kalem işaretine tıkladıktan sonra ise şimdi gönderi yapacağınız fotoğrafı seçmeniz gerekiyor. Ardından son olarak da fotoğrafa her hangi bir not eklemek istiyorsanız notu ekliyorsunuz. Daha sonra ise “Schedule” sekmesinden tarih ve saat ayarlarını da yapıp istediğiniz zamanda gönderinin paylaşılmasını sağlayabiliyorsunuz.