Instagram Fotoğraflarını Arşiv Olarak Nasıl İndirebiliriz?

tarafından
526
Instagram Fotoğraflarını Arşiv Olarak Nasıl İndirebiliriz?

Instagram görsel yönü ön planda olan ve bu alanda en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri. Kullanıcılara fotoğraflarını hem arkadaşlarıyla paylaşma hem de dijital ortamda yedekleme imkanı sunan Instagram, zaman zaman ortaya çıkan akımlar ve uygulamanın özgürlükçü yapısı sayesinde çok kısa bir süre içerisinde kullanıcı sayısını 500 milyon gibi dev bir rakama ulaştırmayı da başarmıştı. 500 milyon aktif kullanıcının hemen her gün 80 milyonun üzerinden fotoğraf paylaştığı platformun kullanıcılara sunduğu tek ayrıcalıkta bunlar değil. Bunun dışında Instagram üzerinde fotoğraflarınızı yedekleme imkanına da sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Hemen her anınızı her fotoğrafınızı kolayca sisteme yükleyebileceğiniz Instagram sayesinde her hangi bir sınır bulunmadan istediğiniz kadar fotoğrafınızı da yedekleyebiliyorsunuz. Bunun dışında yeni geliştirilen uygulamalar sayesinde artık Instagram üzerinden paylaştığınız fotoğraflarınızı arşiv olarak bilgisayarlarınıza da indirebiliyorsunuz. Böylelikle hesabınızı kapatsanız dahi ya da hesabınıza bir nedenden ötürü erişim kesilse de fotoğraflarınızı kurtarabiliyorsunuz. Tüm bu fotoğrafları indirmek için ise başka bir site bağlantısı kullanarak birkaç işlem yapmanız gerekiyor. Tüm bu işlemler neler? Tüm fotoğraflarınızı nasıl yedekleyebilirsiniz? Daha detaylı olarak inceleyelim.

  • Şimdi Instagram üzerinden paylaştığınız fotoğrafları bilgisayarınızı indirmek için öncelikle “Instaport.me” adresine girmemiz gerekecek. Bu bağlantı üzerinden girdiğimiz site bize doğrudan Instagram fotoğraflarımızı çekebileceğimiz bir sistem sunuyor. Kullanıcılara sunulan bu sistem sayesinde fotoğraf arşivlemesi yapabiliyorsunuz. Şimdi siteye girdikten sonra karşınıza gelen ekrandan “Sing in with Instagram” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Bu sekmeye de girdikten sonra şimdi ise Instagram oturumunuzu açmanız gerekecek.
Instagram fotoğraf indirme

Instaport.me ile Instagram arşivi

  • Bu noktada tıpkı normal bir şekilde Instagram’a giriş yapıyormuş gibi kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise karşınıza bir izin sayfası gelecek. Karşınıza gelen bu sayfada uygulamanın hesabınızı kullanması için izin istenecek. İstenen izni de verdikten sonra artık uygulama hesabınıza erişmiş olacak. Daha sonra tekrar siteye yönlendirileceğiz. Buradan ise kaç resmi ne şekilde yedekleneceğinin ayarlarını yapıp ardından da “New Export” butonuna basmanız gerekecek. Export işlemi bittiği zaman indirme bağlantısından fotoğraflarınızı indirebilirsiniz.