Instagram Fotoğraflarına Nasıl Resim Yazısı Eklenir?

tarafından
601
Instagram Fotoğraflarına Nasıl Resim Yazısı Eklenir?

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamaları arasında Instagram’ın da bulunduğunu biliyoruz. Facebook tarafından satın alındıktan sonra sürekli yükselmeye başlayan uygulama son günlerde de 500 milyon kullanıcı sayışıla beraber dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından biri haline geldi. Instagram’ın bu kadar gündemde olmasıyla beraber söz konusu uygulamanın özelliklerinin de nasıl kullanılacağı merak konusu oldu. Bu özelliklerden birisi de fotoğraflara resim yazısı ekleme özelliği. Fotoğrafların filtre düzenlemesinden yapılan bu işlem için hangi ayarları kullanıyoruz daha detaylı bakalım.

  • Fotoğraflarınıza resim yazısı eklemek için yapmanız gereken işlem öncelikle paylaşacağınız fotoğrafı çekmeniz. Ardından fotoğrafınız için düzenlemede kullanacağınız filtreleri de seçmeniz gerekiyor. Filtre seçimini yapıp ardından ise resminizi düzenlemeniz gerekiyor. Karşınıza gelen kaydırma çubuklarını da kullanarak filtre yoğunluğunu da arttırmanız mümkün.

Instagram-resim-yazısı

  • Bu şekilde filtre düzenlemesini yaptıktan sonra fotoğraflarınıza resim yazısı eklemek için bir kez daha “ileri” tuşuna basmanız ve ardından da açıklama ya da resim yazısı ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu işlemlerden sonra standart bir şekilde paylaşımınızı yapabiliyorsunuz.