Instagram Dondurulan Hesabın Açılmama Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
571
Instagram Dondurulan Hesabın Açılmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Facebook desteğiyle beraber kısa süre içerisinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olmayı başaran Instagram, artık kullanıcıların isteklerine göre güncellemeler yayınlamaya başladı. Daha çok kullanıcı mesajlarına ve kullanıcı yorumlarına bakarak güncellemeler yayınlamayı tercih eden Instagram bu alanda son olarak hesap dondurma özelliğini de uygulama dahil etmişti. Eskiden sadece Instagram hesabını kullanmaya ara vermek isteyen kullanıcılar hesaplarını silmek zorunda kalırken artık Instagram kullanımına ara vermek istediğinizde hesabınızı doğrudan dondurabiliyorsunuz. Fakat bazı durumlarda dondurulan hesaplar açılırken sorunlar yaşanabiliyor. Bu durumda da dondurulmuş olan hesabı açamayabiliyorsunuz. Peki, bu gibi sorunlar yaşandığında Instagram hesabınızı nasıl geri açabiliriz bakalım.

  • Dondurulan Instagram hesabını doğru bir şekilde geri açabilmek için Instagram’ın belirttiği kurallara mutlaka uymanız gerekiyor. Öncelikle hesap dondurma işlemi sırasında yine Instagram tarafından açıklanan yönergelere bakarak hesap dondurma işleminizi gerçekleştirmeniz gerekli.

Instagram-hesap-dondur

  • Ardından ise hesabınızı açmak için mutlaka 1-2 gün süre boyunca beklemeniz gerekiyor. 1-2 gün bekleme süresi dondurulmuş hesabın yeniden açılması için zorunlu süre. Eğer bu süre geçmeden Instagram hesabınızı geri açmak isterseniz hata ile karşılaşıyorsunuz. Instagram dondurulan hesabın anında geri açılmasına izin vermiyor. Son olarak Instagram hesabınıza akıllı telefon uygulaması üzerinden giriş yapmanız gerekmekte. Web sürüm üzerinden giriş hesabın açılmasını sağlamaz. Tüm bu işlemleri yaptığınızda dondurulmuş olan Instagram hesabı sorunsuz bir şekilde açılacaktır.