iCloud Hesabı Nasıl Açılır?

tarafından
1139
iCloud Hesabı Nasıl Açılır?

İOS işletim sistemi kullanan genel cihazlarda özellikle İPhone model bir telefonda yeni bir uygulama yükleyebilmek, var olan cihazınızın bilgilerini ve tüm uygulamaları yedekleyebilmeniz için veya İphone’mu bul gibi özellikleri etkin olarak kullanabilmek için bir İCloud hesabı açmanız gerekiyor.

Yeni bir hesap açmanız için yapmanız gereken işlemlerden kısaca bahsetmek gerekirse, önce ayarlar > iCloud kısmına girilerek, “Yeni bir Apple kimliği yarat” kısmına tıklamanız gerekir.

Bu kısma tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranda e-posta kısmına önceden olan bir e-posta adresinizi girebilirsiniz. Eğer daha önceden bir mail adresiniz yoksa bir Gmail hesabı açarak İCloud’unuzu Gmail üzerine kurmanız iyi olacaktır.

Bu işlemden sonra Apple sizden bir parola girmenizi isteyecektir. Bu parolanız 8 karakter olmalı ve bu karakterler içinde, büyük harf, küçük harf ve en az bir tane sayı olması gerekiyor. Bir sonraki işlemlerde, parolanızı unuttuğunuz zaman size sorulması gereken soru ve cevabını yazmanız istenecektir. Bu işlemlerden sonra doğum tarihinizi girmeniz istenir. Kredi kartı alanına ise hiçbiri seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Sonra Apple kimliğimi yarat diyerek sizden bir e-posta onayı isteyecektir. Mail adresinize girerek gelen e-postayı açıp doğruladıktan sonra işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.