Huawei P8 Lite Özellikleri ve Yorumlar

tarafından
836
Huawei P8 Lite Özellikleri ve Yorumlar

Bugünkü yazımızda Huawei P8 Lite’ı inceleyeceğiz. Piyasada gözleri üzerinde çekmeye çalışan Huawei, bakalım P8 Lite ile başarılı olabilecek mi?

Huawei P8 Lite‘ın öne çıkan en büyük özelliği ise ısınmaması. Cihaz kolay kolay ısınmıyor ve bu da haliyle menü geçişlerinin hızlı olmasına, uygulamaların donmamasına sebep oluyor. Bu özellikler kullanıcılar tarafından epey tutulacak gibi!

Huawei P8 Lite‘ın özellikleri arasında öne çıkan bir diğer şey ise işlemcisi. 8 çekirdekli HiSilicon Kirin 620 işlemciye sahip cihaz, 2 GB RAM’e sahip.

Huawei P8 Lite‘ın başlıca özellikleri şöyle;

Ekran: 5 inç HD IPS LCD ekran
Ana Kamera: 13 Megapiksel
Ön Kamera: 5 Megapiksel
İşlemci: 8 çekirdekli, HiSilicon Kirin 620
RAM: 2 GB
Depolama: 16 GB (microSD kart ile 128 GB)
Grafik İşlemci: Mali 450MP4
İşletim Sistemi: Android 5.0.2 Lollipop
Kalınlık/ Ağırlık:  7.7 mm / 131 gram

Grafik özellikleri incelendiğinde Huawei P8 Lite sınıfta kalmış diyebiliriz. Ekran canlılığı Huawei P8’e göre daha düşük. Bir diğer göze batan olumsuz özelliği ise batarya. Bataryası daha yüksek mAh’a sahip olabilirdi. Bu tür eksiler de elbette fiyatla orantılı şeyler. Tüm özellikleri üst seviyede yer alınca, fiyatı da haliyle daha üst seviyelere tırmanıyor.

Huawei P8 Lite‘ın bir diğer öne çıkan özelliği ise kamera. Kamera çekimleri size eşsiz deneyimler sunuyor.

Her neresinden bakılırsa bakılsın, artık telefon üreticileri segment-özellik paralelinde kullanıcılara yönelik daha kaliteli ürünler çıkarmaya başladı. Önceleri bu özellikte cihazlar çok daha yüksek fiyatlara alıcılara sunuluyordu.

Son olarak fiyat aralığından bahsetmek gerekirse 1000-1099 TL aralığında. Bu fiyat aralığında şu an için satışa sunulmuş durumda.