Huawei HG532E Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

tarafından
381
Huawei HG532E Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

Modem teknolojilerinin gelişmesiyle beraber artık sıradan ADSL modemlerin yerini birkaç bağlantı türünü destekleyen yeni nesil modemler almaya başladı. Hem hız konusunda hem de çekim alanı konusunda oldukça fazla ayrıcalık sunan yeni nesil modem teknolojiler ayrıca bağlantılarda yaşanan çökme sorunlarını da en aza indiriyor. Üstelik bu modemler sayesinde internet kurulumunu ve internet ayarlarını da dakikalar çerisinde yapabiliyorsunuz. İşte bu şekilde son teknoloji kullanılan modemlerden bir tanesi de Huawei HG532E. Akıllı telefonlarıyla tanıdığımız Huawei’ni nesil modemlerinden biri olan Huawei HG532E modem hem kablosuz çekim alanı hem de internet bağlantı sağlığı açısından oldukça iyi bir performansa sahip. Bunların dışında modemin en büyük avantajlarından birisi de sadece dakikalar içerisinde kurulabiliyor olması. Arayüz üzerinden dakikalar içerisinde kurulum imkanı sunan Huawei HG532E modemi nasıl kuracağımıza daha detaylı bakalım.

Bağlantıların Yapılması

  • Birçok modem markasında olduğu gibi Huawei HG532E modemde de internet kurulumuna geçmeden önce modem üzerinden bazı bağlantıları yapmanız gerekli. Bunun için öncelikle modem kutusundan çıkan güç adaptörünün bağlantısını yapmanız gerekiyor. Modemin güç geldikten sonra (güç ışıkları tamamen yanık hale geldiğinde) şimdi ise bilgisayar ile modem arasındaki bağlantıyı kurmanız gerekiyor. Bunun için ilk kurulum aşamasında Ethernet kablosunu kullanmanız gerek. Aksi halde bağlantı sorunu yaşayabilirsiniz.

Modem Ayarlarının Yapılması

  • Öncelikle modem ara yüzümüze girmemiz gerek. Bu işlem için tarayıcımıza “168.1.1” yazıp şifre ekranını görüntülememiz gerek. Bu ekran üzerinden gelen menüde bizlere kullanıcı adı ve şifre istenen bir menü gelecek. Kullanıcı adı kısmına “admin” şifre kısmına ise servis sağlayıcınızın adını yazmanız gerekiyor. Örneğin bu alana “ttnet”
Huawei HG532E Modem

Huawei HG532E Modem Kurulumu

  • Bu noktada karşınıza bir şifre değiştirme talebi gelecek. İlk giriş esnasından kendi şifre ve kullanıcı adınızı oluşturmanız için bu panel mutlaka size soruluyor. Eğer bir sonraki giriş için yeni şifre oluşturma işlemi yapmayacaksanız o zaman direk “Değiştirmeden geçin” butonuna basmanız gerekiyor.
Huawei HG532E

Huawei HG532E Modem

  • Şimdi karşımıza ayarları düzenleyeceğimiz menü gelecek. Karşımıza gelen kolay kurulum ekranında belirtilen alanlara ADSL kullanıcı adımız, şifremiz ve ardından da kablosuz internet adımızı şifremizi yazarak onaylıyoruz. Kolay kurulumda diğer tüm bağlantılar otomatik olarak yapılıyor. Kaydetme işlemini yaptıktan sonra modem kurulumunuz tamamlanıyor. Huawei HG532E modemi kolay kurulum işlemi bu kadar.
Huawei HG532E Modem Kurulumu

Huawei HG532E