HTC yeni amiral gemisi HTC 10’u yarın tanıtacak!

tarafından
230
HTC yeni amiral gemisi HTC 10’u yarın tanıtacak!

Tayvanlı teknoloji devi HTC, yeni amiral gemisi HTC 10’u 12 Nisan Salı günü düzenleyeceği etkinlik ile tanıtmaya hazırlanıyor.
HTC 10 ile ilgili söylentiler son birkaç aydır zirve yapmıştı. Bu söylentiler neredeyse cihazın tüm özelliklerini ortaya koyan cinsten olduğu için, yarınki etkinlikte tanıtılacak HTC 10’un özellikleri teknoloji dünyası için çok da sürpriz olmayacak.

HTC 10’un özellikleri konusunda şimdiye kadar sızan tüm bilgileri derledik.

Cihazla ilgili ilk söylenti ismiyle ilgiliydi. HTC’nin telefon modellerine isim verme yöntemine bakıldığında cihazın isminin HTC One M10 olacağı değerlendiriliyordu. Ancak son söylentilere göre firma cihazı daha basit ve akılda kalıcı olan bir isim olan HTC 10 olarak satışa sunacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir video HTC 10 ve tasarımı ile ilgili daha açık bilgiler sundu. Videoda yer alan görsellerde HTC 10’un, M9’da ön tarafta yer alan hoparlör ızgarasının olmayacağı ve selefine göre daha ince bir yapıda olacağı görülüyor. Videoda gösterilen cihaza bakarak boyutlar hakkında bir fikir edinmek mümkün değil. Ancak HTC 10’un 5.2 inç Quad HD çözünürlükte ekrana sahip olacağı tahmin ediliyor.

İç mimariye baktığımızda ise HTC 10’un Qualcomm Snapdragon 820 işlemci, 4GB RAM, 32GB dahili bellek kapasitesi ve 3.000 mAh değerinde bir batarya ile gelmesi bekleniyor.

Kamera tarafında ise HTC 10’un 12 MP’lik arka kamera sahip olması beklenirken, etkileyici selfie yeteneklerine sahip dünyanın ilk “Optik Görüntü Sabitleme” özellikli 5MP’lik ön kameraya sahip olması bekleniyor.

HTC 10 siyah, altın ve gümüş renk seçenekleri ile teknoloji marketlerindeki yerini alacak.

HTC 10’un özellikleri yarın öğlen saat 1’de htc.com üzerinde resmi olarak açıklanacak.

Daha detaylı özellikler ise bir gün sonra web sitemizde yer alacak.